To nie będzie spokojna noc w naszym kraju. Lepiej nie wychodzić na dwór, bo – według prognoz – wiatr może wiać nawet z prędkością 75 km/h! W portach już ogłoszono alarm przeciwsztormowy.

Najgorzej będzie na Pomorzu. Na potwierdzenie, że zapowiadany wiatr to nie przelewki, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  wydał ostrzeżenie dla pasa wybrzeża w województwie pomorskim, które obowiązuje do czwartkowego poranka. Wiatr może wyrywać drzewa z korzeniami, a latające przedmioty – uszkodzić domy.

Najsilniej będzie wiać nad samym Bałtykiem. Na nogi zostali postawieni miejscowi rybacy, którzy w kutrach prowadzą całodobowe dyżury. Mogą oni liczyć na wsparcie służb morskich, które mają zabezpieczyć ląd przed wtłoczeniem morskiej wody.

Policja i straż apelują o zabranie z balkonów i ulic przedmiotów, które może porwać wiatr. Koniecznie trzeba uważać też na na drogach. Latające drzewa i gałęzie mogą być bardzo niebezpieczne dla pieszych i kierowców.

Przypomnijmy, że w Europie jeszcze niedawno szalał huragan Ofelia, który zdewastował znaczną część Starego Kontynentu. Na szczęście wiatr w Polsce aż taki groźny nie będzie.

żródło: wp.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Niesamowite zdjęcia kosmosu [ZOBACZ!]

 

...

Zobacz również