W tradycyjnych dla islamskich kobiet strojach próbowali uciec z oblężonego miasta bojownicy ISIS. Dżihadyści chcieli w ten sposób wymknąć się oddziałom przeciwnych im Syryjskich Sił Demokratycznych.

Syryjskie Siły Demokratyczne oblegają miasto Manbidż we wschodniej Syrii, które dotąd było pod panowaniem samozwańczego kalifatu. Żołnierze postawili dżihadystom z ISIS warunek: albo opuszczą Manbidż w ciągu 48 godzin i złożą broń, albo zginą.

Niewielu z ekstremistów poszło na układ z Siłami Demokratycznymi. Wielu z nich pozostało w mieście i liczy na starcie w murach Manbidżu. Znalazła się jednak trójka dżihadystów, którzy postanowili wymknąć się z miasta bez walki i bez składania broni. Mężczyźni w tym celu przywdziali burki.

Syryjskie Sily Demokratyczne wykryły oszustów i udaremniły ich próbę ucieczki. Bojownicy sami przyznali, że jak dotąd walczyli w szeregach ISIS. Powiedzieli także o tym, że większość z ich towarzyszy broni została w mieście i ma zamiar używać przebywających w nim cywilów jako żywych tarcz.

Oblężenie miasta Manbidż i wyłączenie go spod władzy kalifatu jest niemałą stratą dla Państwa Islamskiego. Manbidż leży bowiem na szlaku, który łączy opanowane przez kalifat ziemie prowincji Rakka i Aleppo.

https://www.youtube.com/watch?v=h2uEKKcdlRE

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: kresy.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również