W jej oczach płonęło cierpienie. Nie żyje dziewczynka, która wstrząsnęła całym światem

W jej oczach płonęło cierpienie. Nie żyje dziewczynka, która wstrząsnęła całym światem

Dziewczynka, która poruszyła serca setek ludzi, a jeszcze większą liczbę skłoniła do poważnej refleksji, zmarła. Jej historia pokazała niedowiarkom do jak strasznych rzeczy jesteśmy w stanie posunąć się jako ludzie.

Dziewczynka, której zdjęcia trafiły do sieci za sprawą amerykańskich dziennikarzy, miała uosabiać apel do najmożniejszych tego świata i obudzić ich sumienia. Wiadomość, którą niosła ze sobą może teraz nabrać na sile, ponieważ do Polski dotarły wiadomości o jej tragicznej śmierci.

Dziewczynka pokazała wszystkim, jak wygląda prawdziwy świat

Redaktorzy "New York Times" postanowili podzielić się historią 7-letniej Amal Hussain pochodzącej z Jemenu. Dziewczynka przeszła przez piekło podobnie jak miliony dzieci, które umierają z niedożywienia w arabskim kraju. - Jestem zszokowany i przerażony tym, że świat ponownie dopuszcza do takiego cierpienia, którego można by uniknąć. Ama Hussain była w wieku mojego synu. Umarła po prostu z powodu braku wystarczającej ilości jedzenia. W momencie kiedy świat, a w szczególności USA, niedorzecznie skupiają się na Arabii Saudyjskiej, obok ma miejsce inna wielka tragedia. Nawet 14 milionów dzieci głoduje w Jemenie - można przeczytać na Instagramie. Zdjęcie dziewczynki zostało zrobione w obozie dla uchodźców. Podobnie jak wielu jej rówieśników szukała tam schronienia i choćby najmniejszej nadziei na przeżycie. Niestety nie dane jej było wydostać się z tragicznej sytuacji. W ostatnich minutach życia będące na miejscu pielęgniarki starały się ją odratować, ale ich starania spełzły na niczym. Z każdą godziną jej stan był coraz gorszy. Pomimo, że w ostatnich godzinach regularnie zaczęto podawać jej mleko, to jej organizm nie był w stanie go przyjąć. Biegunka i wymioty doprowadziły w ostateczności do najgorszego możliwego scenariusza.



DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Osoby publikujące fotografie zwróciły uwagę, że to w dużej mierze bierność społeczeństwa prowadzi do występowania tego typu scenariuszy. - Kiedy ludzie mówią, że głosowanie w wyborach nie ma znaczenie, powinni być natychmiastowo skrzyknięci i wyprowadzeni z błędu. Nasza źle zorientowana polityka wewnętrzna i zagraniczna przyczyniła się do wybuchu tego kryzysu humanitarnego. To biedne bezbronne dziecko nigdy nie powinno kłaść się spać głodne, a co dopiero umierać z tego powodu. Jako wspólnota zamieszkująca naszą planetę powinniśmy być zbiorowo przerażeni i politycznie wzburzeni - można przeczytać w dalszej części instagramowego wpisu. Organizacja Narodów Zjednoczonych podkreśla, że pomoc humanitarna dobrze rozwiniętych krajów jest dla mieszkańców rejonów ogarniętych konfliktami aspektem, który decyduje o ich życiu lub śmierci. dziewczynka Jemen instagram.com/quinnproperties/
ZOBACZ TAKŻE
  1. Największa gwiazda TVN dostanie szału?! Były mąż publicznie ją upokorzył 
  2. Po sieci krąży zdjęcie otwartej trumny Pauliny Dynkowskiej? Internauci skandalicznie drwią z jej śmierci [AKTUALIZACJA] 
  3. Wiśniewski nie zamierza zmieniać swojego życia. Fanom wyszły oczy na wierzch 
  4. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  5. Najrzadsze rasy psów: nie szczeka i wspina się po drzewach. Telomian
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu