Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus grypy

Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus grypy Źródło: unsplash.com Marc Ignacio

Dziewczynka nagle zaczęła się źle czuć. Lekarze robili, co mogli, ale ostatecznie okazali się bezsilni. Nie ma wątpliwości, że do zgonu przyczynił się wirus.

9-letnia dziewczynka z dnia na dzień dostała wysokiej gorączki oraz duszności, a gdy straciła przytomność wezwano pogotowie. Po dotarciu do placówki jej stan nie ulegał znaczącej poprawie. Choć wszyscy do końca wierzyli, że nad sytuacją jeszcze uda się zapanować, wydarzyło się najgorsze. Specjaliści nie mają wątpliwości co do przyczyny śmierci, był to wirus. 

Dziewczynka nie miała szans na przeżycie? Zabił ją wirus 

Jak donosi portal Fakt.pl, powołując się na informacje TVN24, popołudniem 13 lutego w szpitalu pediatrycznym w Bielsku-Białej zmarła 9-letnia dziewczynka z Żywca. Rankiem dnia poprzedniego, zaniepokojeni wysoką gorączką córki rodzice, zabrali ją do miejscowej przychodni, gdzie lekarz zalecił leczenie objawowe, stosowane w przypadku grypy. Po południu stan nieletniej uległ jednak pogorszeniu, a gdy doszło do omdlenia małżeństwo wezwało pogotowie. Po dotarciu do szpitala nieletnia dostała bezdechu. Po przetransportowaniu do placówki w Bielsko-Białej jej stan miał się nieco poprawić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dziewczynka pozostawała pod stałą opieką anestezjologa. Przeprowadzone badanie wykazało u 9-latki wirusa typu A. Lekarze natychmiast podali jej leki przeciwwirusowe, jednak tuż po północy doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Specjaliści podjęli się reanimacji, która niestety zakończyła się niepowodzeniem. Po godzinie stwierdzono zgon. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalny wypadek, przejechała kołem po głowie kobiety. Wszystko zarejestrowały kamery

2. Dwie kobiety wzięły ślub w Warszawie. Wykorzystały lukę w polskim prawie

Sytuacja jest poważna, bowiem jak donoszą media, w bieżącym roku jedynie od 1 do 22 lutego grypę typu A zdiagnozowano u ponad pół miliona osób. Dokładnie w tym samym okresie wirus zabił 15 osób. Lekarze biją na alarm, by nie unikać szczepień, a także przywiązywać większą wagę do higieny, która może zmniejszać ryzyko zachorowalności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Problemy hormonalne mogą objawiać się na wiele sposobów. Niektóre z nich są nieoczywiste
  2. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  3. 20-latka zaginęła w lesie. Zakończono poszukiwania, finał zmroził nawet policjantów
  4. Poruszające wyznanie reżysera "Rancza" dotyczące Królikowskiego. Łza się kręci w oku
  5. Przez miesiąc jadł tylko karmę dla psów. Efekty przeszły jego najśmielsze oczekiwania
  6. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News