Do samego końca trzymali kciuki. 13-letnia Zuzia przegrała z chorobą, walczyła niemalże od roku

Do samego końca trzymali kciuki. 13-letnia Zuzia przegrała z chorobą, walczyła niemalże od roku Źródło: Pixabay _Alicja_

Nie żyje dziewczynka, która walczyła ze śmiertelną chorobą. 13-letnia Zuzia była zawodniczką grającą w zespole piłki ręcznej MLUKS „Orlik” Kcynia. Nastolatka chorowała na aplazję szpiku kostnego. Dzisiaj media przekazały smutne informacje.

Dziewczynka przegrała walkę ze straszną chorobą. Potwierdzono śmierć 13-letniej Zuzanny Dudych. Nastolatka niemal od roku zmagała się z aplazją szpiku kostnego. Polka była zawodniczką zespołu piłki ręcznej, MLUKS "Orlik" Kcynia. Jeszcze niedawno była zdrowym i utalentowanym sportowcem. Media podały wiadomość o tym, że Zuzia nie żyje. Cały świat sportu przeżywa dzisiaj żałobę.

Zuzzia Dudych prowadziła zdrowy i aktywny tryb życia. Cały jej świat runął po tym, kiedy usłyszała straszną diagnozę. U nastolatki stwierdzono aplazję szpiku kostnego. Dziewczyna do samego końca walczyła z tą trudną i rzadką chorobą. Dzisiaj media obiegła smutna wiadomość - Zuzia nie żyje. Przegrała nierówną walkę.

13-letnia dziewczynka przegrała walkę z trudną chorobą

Młoda dziewczynka, Zuzia Dudych właśnie zaczynała sportową karierę. Nastolatka od zawsze prowadziła zdrowy i aktywny tryb życia. Spełniała też swoje marzenie, grając w piłkę ręczną w drużynie MLUKS "Orlik" Kcynia. Szybko stała się jedną z wyróżniających się zawodniczek, dzięki czemu otrzymała powołanie do kadry województwa kujawsko-pomorskiego. Do czerwca zeszłego roku nie miała żadnych problemów, aż usłyszała straszną diagnozę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że dziewczynka ma bardzo niepokojące wyniki. Po badaniach lekarze zdiagnozowali u Zuzi aplazję szpiku kostnego. Ta rzadka choroba polega na zmniejszaniu się liczby krwinek w szpiku. Najcięższe postaci tego schorzenia mogą prowadzić do śmierci. 13-latka rozpoczęła nierówną walkę, aby wrócić do zdrowia i sportu. Dziewczynka czekała na przeszczep, jednak posiadała gen, którego nie zarejestrowano u żadnego z dawców w światowym rejestrze.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano informację o nowych zarażonych. Nowe miasta notują przypadki koronawirusa

2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Artysta poważnie chorował, smutne wiadomości przekazała rodzina

Dziewczynka jednak nie porzucała nadziei na powrót do zdrowia. Zaczęła leczenie immunoablacyjne oraz immunosupresyjne. 13-letnia Zuzia otrzymała również pomoc ze strony reprezentantki Polski, Kingi Grzyb. Chociaż wszyscy próbowali pomóc dziewczynce, Zuzia zmarła. Tę smutną wiadomość przekazał jej były klub oraz rodzina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Minister zdrowia ogłosił niepokojącą prognozę. Podał również konkretny termin, gdy pojawią się pozytywne efekty
  4. Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia
  5. Panierka już nigdy nie odpadnie, jeśli doda się jeden popularny składnik. Będzie złota i chrupiąca
  6. Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzecz

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News