Odgarnęła włosy córki i się przeraziła. Okropny widok, tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Odgarnęła włosy córki i się przeraziła. Okropny widok, tylko dla ludzi o mocnych nerwach Źródło: youtube/TomoNews US

Dziewczynka cierpiała z powodu uporczywego swędzenia głowy. Mama zdecydowała się przeczesać jej włosy, aby zidentyfikować problem. Gdy zobaczyła powód, była przerażona.

Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z jaką choroba się zmaga, podobnie zresztą jej mama. Gdy zaczęła przeczesywać jej włosy, odkryła gigantyczne ilości pasożytów żerujących na włosach kilkulatki. Widok zdecydowanie nie dla osób wrażliwych.

Dziewczynka cierpiała na poważną chorobę

Nie wiadomo dokładnie w jaki sposób dziewczynka zachorowała. Pewne było natomiast, że była to wszawica. Wszy potrafią żyć do 30 dni, ale rozmnażają się błyskawicznie: jedna samica potrafi złożyć dziesięć jaj dziennie. W przypadku tej dziewczynki sytuacja jest już dramatyczna, bo liczba wesz wręcz wymyka się wyobrażeniom. Każde przeczesanie głowy kończy się pozostawieniem na grzebieniu ogromnej ilości pasożytów. Na końcu artykułu zamieszczamy zdjęcie, ale jest przeznaczone tylko dla czytelników o mocnych nerwach.

Kilkulatka będzie niewątpliwie potrzebowała profesjonalnej pomocy. Specjaliści oferują w przypadku tej dolegliwości specjalne środki do aplikacji zarówno na głowę, jak i na przedmioty w domu, w której mogły zalęgnąć się pasożyty. Ponadto trzeba wszystko wyprać w wysokich temperaturach, aby ostatecznie pozbyć się gnid, czyli jaj wesz.

Jak pozbyć się wesz z domu?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli udało się przeprowadzić pierwsze kroki, należy zająć się resztą domu. Warto wymoczyć szczotki i grzebienie w wodzie z mydłem. Powinno się również zainteresować pluszakami dziecka, a to, czego nie da się wyprać, możemy zamknąć w plastikowych opakowaniach na okres od 2 do 3 tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1.10-letnie dziecko nie żyje. Tragiczne znalezisko na lotnisku w europejskiej stolicy
2. Niepokojące doniesienia mediów. Stan Dody jest coraz gorszy, trafi do szpitala?

Nie zapominajmy także o odkurzeniu podłogi i mebli, a także naszego samochodu. Jeśli nie zrobimy generalnych porządków, nie pozbędziemy się całkowicie wesz, a jak już wiemy, potrafią rozmnażać się bardzo szybko. Możemy również zapobiegać wszawicy poprzez częste sprawdzanie włosów dziecka, uważanie na to, aby nie pożyczało od kolegów czapek, grzebieni czy spinek.

fot. youtube/TomoNews US

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieleczony kaszel może prowadzić do poważnych chorób. Nie powinniśmy go bagatelizować
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Roksana Węgiel nagle zapowiedziała przerwę w karierze. Wiemy dlaczego
  4. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI
  5. Oszustwo Zenka Martyniuka ujawnione. Fani oburzeni, skandal po Sylwestrze w TVP

Źródło: Youtube

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News