Roczna dziewczynka w ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii. Ma koronawirusa

Roczna dziewczynka w ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii. Ma koronawirusa Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Dziewczynka w ciężkim stanie musiała być hospitalizowana. Nie było czasu - skierowano ją na oddział intensywnej terapii. Niestety, jest zakażona koronawirusem i w każdej chwili może spełnić się najczarniejszy scenariusz.

Dziewczynka nie jest jedynym takim przypadkiem - koronawirus u maluchów pojawia się coraz częściej. SARS-CoV-2 zaatakował jej wrażliwy organizm bardzo agresywnie.

Dziewczynka przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej

Mała dziewczynka z Japonii niedługo powinna obchodzić swoje pierwsze urodziny. Wszystko wskazuje na to, że będzie je świętować na oddziale intensywnej terapii. Została tam przewieziona w związku z koronawirusem. Do tej pory COVID-19 przechodziła łagodnie, jednak z dnia na dzień jej stan zdrowia się pogorszył - pojawiło się śmiertelnie niebezpieczne, ciężkie zapalenie płuc.

Japońscy lekarze szacują, że to pierwsze od momentu pojawienia się wirusa w Azji niemowlę, które znalazło się w ciężkim stanie. Do tej pory wirus atakował błyskawicznie i agresywnie jedynie osoby starsze lub te z ciężkimi chorobami. Owszem, były przypadki niemowląt chorujących na COVID-19, jednak tylko w ognisku pandemii i bliskich okolicach. Śmiertelność u najmłodszych oceniono poniżej 1%. W przypadku dziewczynki pocieszające mogą być dane prosto z Chin.

Statystyki są obiecujące, lecz trzeba być też przygotowanym na najgorsze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Japońska stacja NHK, która przyjrzała się przypadkowi niespełna rocznej dziewczynki, przytoczyła dane prosto z Chin. Okazuje się, że zapalenie płuc z powodu koronawirusa pojawiło się u szóstki dzieci, które liczyły sobie od 1 roku do 7 lat. Dane pokazują, że tylko jedno z nich potrzebowało hospitalizacji, a reszta z nich również pokonało koronawirusa. Jest to obiecujące i każdy ma nadzieję, że organizm małej dziewczynki również zwalczy COVID-19 po podaniu leków i tlenu.

Dzisiaj grzeje: 1. Zawieszą 13. emerytury i ograniczą 500+? Specjalny raport nie pozostawia złudzeń, wielu Polaków będzie wściekłych
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

W Europie na tę chwilę mówi się o dwóch nastolatkach, którzy są najmłodszymi ofiarami koronawirusa na kontynencie. To 12-letnia dziewczynka z Belgii oraz 13-letni chłopiec z Wielkiej Brytanii, który po podłączeniu do respiratora zapadł w śpiączkę i zmarł na drugi dzień.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Cudowny przepis babci na idealne ogórki kiszone. Sekretem jest prosta zasada, od niej wszystko zależy
  4. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma
  5. Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News