To oni. Dwie osoby, które mogły uratować Kristinę i o wszystkim wiedziały

To oni. Dwie osoby, które mogły uratować Kristinę i o wszystkim wiedziały Źródło: facebook.com/dolnoslaska.policja

Dziewczyna została brutalnie pozbawiona życia. Mogła zdobywać sukcesy w życiu, gdyby tylko w porę zareagowały dwie osoby, które wiedziały o planach mordercy.

Dziewczyna nigdy by nie pomyślała, że spotka ją atak ze strony przyjaciela mamy. 10-letnia Kristina była wesołym, mądrym i uczynnym dzieckiem. Nikt nigdy więcej nie usłyszy jej perlistego śmiechu - a można było zapobiec tragedii, którą żyje cała Polska. Dwie osoby wiedziały o planach Jakuba A. Nie zareagowały w żaden sposób.

Dziewczyna dostała ponad 30 ciosów nożem. Straszna śmierć Kristiny nie musiała mieć miejsca

Śledczy biorą pod uwagę dwa motywy morderstwa 10-latki: zazdrość Jakuba A. przez to, że jej mama skupiała się na niej, a nie na nim lub zemsta przez odtrącanie jego zalotów. 22-latek zaplanował wszystko dużo wcześniej. Kilka tygodni przed feralnym 13 czerwca wtajemniczył w swój plan kolegę.

Znajomy z Gliwic dostał propozycję zamordowania dziewczynki za 10 tysięcy złotych. Jakub A. był nieustępliwy i ciągle ponawiał swoje prośby. Miał dopracowane wszystkie szczegóły - wybrał nawet miejsce, czyli las między Ibramowicami a Domanicami. O planach zabójstwa dowiedziała się też koleżanka Jakuba A.

Oboje złożyli wyjaśnienia. Myśleli, że to tylko głupie pogróżki

Gdy stało się głośno o zbrodni dokonanej na Dolnym Śląsku, oboje połączyli fakty i przerażeni udali się na policję. Tam złożyli zeznania i żałowali, że nie potraktowali wiadomości Jakuba A. na poważnie. Zarówno koleżanka jak i kolega myśleli, że to tylko głupie pogróżki przez to, że nie układa mu się z mamą Kristiny tak, jak sobie to wyobrażał. Nie sądzili, że będzie zdolny do tak strasznego czynu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakub A. został schwytany przez funkcjonariuszy, gdy przebywał w opuszczonym domu we Wrocławiu. Zostały mu postawione zarzuty zabójstwa oraz podżegania do zabójstwa swojego kolegi. Aktualnie przebywa w areszcie śledczym w Świdnicy, gdzie spędzi 3 miesiące. Potem o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu dożywocie.

  1. Córka Marty Kaczyńskiej PRZESADZIŁA? Fani byli w szoku, gdy zobaczyli jej zdjęcie. Kaczyńska na to pozwoliła?
  2. Mamie Dominiki Gwit puściły wszystkie hamulce. Powiedziała, co sądzi o nadwadze swojej córki. To wyznanie zwali was z nóg
  3. Tragiczne informacje TVN z samego rana. Nie żyje 39 osób
  4. Chcesz szybko schudnąć przed urlopem? Koniecznie unikaj tych sposobów, możesz zniszczyć swój organizm!
  5. Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Dniówka Martyniuka to więcej, niż miesięczne wynagrodzenie przeciętnego Kowalskiego
  6. Ujawniono nowy motyw zabójstwa 10-letniej Kristiny. Aż odbiera mowę

Źródło: Planeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu