Kilka dni po tym jak do mediów przedostała się informacja o zatrzymaniu dilera narkotyków na terenie Telewizji Polskiej, do sieci wyciekły poufne wiadomości, w których możemy przeczytać narzekania dziennikarzy publicznej skarżących się na smród palonych narkotyków.

Kilka dni temu informowaliśmy o zatrzymaniu dwóch mężczyzn na terenie Ośrodka Telewizji w Gdańsku. Zabezpieczono przy nich 5 kilogramów amfetaminy. Narkotyki były warte około pół miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE – TVP na celowniku policji. W gdańskiej placówce znaleziono narkotyki warte pół miliona złotych

Sprawa jest o tyle tajemnicza, że nikt z władz Telewizji Polskiej nie chce się do niej odnieść i odmawia komentarzy.

Kilka dni po tym jak niekontrolowane przez rząd media poinformowały o powyższym wydarzeniu, do sieci wyciekł mail rozsyłany wśród pracowników TVP. Możemy się z niego dowiedzieć, że część dziennikarzy publicznej skarży się na pozostałych kolegów, którzy w pracy „palą narkotyki”.

 – Dzień dobry, przypominamy, że na terenie TVP panuje nie tylko zakaz palenia papierosów, ale i marihuany oraz wszelkich innych narkotyków. Na klatce schodowej przy naszej redakcji, notorycznie, niemal codziennie panuje przeraźliwy smród narkotyków, który przenika do naszego newsroomu i utrudnia pracę. Jest to skandaliczne zachowanie i apelujemy aby zaprzestać takich działań – czytamy w wiadomości rozesłanej wśród pracowników publicznej.

Po wycieku wiadomości do mediów, sprawą zajęło się kierownictwo Telewizji Polskiej oraz policja.

info

bh

...

Zobacz również