Politycy świetnie przygotowują się do swoich wystąpień w mediach. Podobnie jest z dziennikarzami. Pierwszym zależy na tym, żeby nie dać się podejść podchwytliwym pytaniem. Drugim na tym właśnie zależy, żeby jak najbardziej podchwytliwe pytanie zadać.

W czwartkowej audycji radia RMF Marcin Zaborski po raz kolejny dowiódł, że jest mistrzem w swoim fachu. Zadał Beacie Szydło pytanie (zresztą, jak twierdził autorstwa jednego z internautów) o obecną stawkę VAT.

Jaki tort będzie na imprezie z okazji ósmej rocznicy tuskowego VAT-u, którego nie obniżyliście? – zapytał dziennikarz.

Beata Szydło odpowiedziała mu… dłuższym milczeniem. Kiedy wreszcie premier zebrała myśli i była gotowa na odpowiedź – zboczyła z tematu i zaczęła rozwodzić się nad sukcesami rządu. W kwestii podwyżki VAT przypomniała jedynie, że było to działanie Donalda Tuska i wprowadzono go „na rok chyba”. Tak naprawdę – premier Tusk deklarował, że podwyżka VAT-u będzie tymczasowa, jednak 3-letnia, nie roczna.

Kiedy dziennikarz przypomniał pani premier, że PiS w kampanii wyborczej obiecywał obniżkę VAT-u, stwierdziła, że deklarowali jedynie, że „nie podniosą VAT-u”.

– Ja dzisiaj mogę się pochwalić tym, że ściągalność podatku VAT jest doskonała, że do budżetu wpływa coraz więcej środków z uszczelnienia systemu podatkowego – opowiadała Beata Szydło.

Na dociekania dziennikarza w sprawie obniżki podatku jeszcze w tej kadencji, premier znów się wymówiła „nadganianiem zaległości, które przez 8 lat poprzednicy narobili”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy