Dziennikarz TVP ma kłopoty przez zdjęcie z Dudą

Dziennikarz TVP ma kłopoty przez zdjęcie z Dudą Źródło: fot. youtube.com/youngfacetv

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP ma kłopoty w związku ze swoim zachowaniem podczas jednej z przerw w relacji z inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy.

Na jednym z portali społecznościowych Ziemiec opublikował zdjęcie, na którym widać go siedzącego w studiu telewizyjnym na tle plakatu z Andrzejem Dudą. Dziennikarz podnosi na nim rękę w geście zwycięstwa w taki sam sposób jak robi to prezydent.

fot. twitter fot. twitter

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Mimo że większość z obserwujących profil dziennikarza osób odebrała zdjęcie zgodnie z zamysłem Ziemca jako dowcip to zdarzali się także tacy, którzy wyrażali dezaprobatę dla takiego zachowania ze strony dziennikarza telewizji publicznej. Według osób, które krytycznie zareagowały na zdjęcie, dziennikarz winien być niezależny i obiektywny do granic możliwości i takie zachowanie - według nich - nie może być akceptowane.

Podobnego zdania jest prezes Telewizji Publicznej, który domaga się wyjaśnień i wezwał Ziemca na dywanik.

Nic nie mam przeciwko żartobliwym zdjęciom dziennikarzy. Jednak dopóki znajdują się one w domowych albumach, są tylko, a może aż, pamiątką dla potomności. Natomiast autorska publikacja takiego żartu, nawet spontaniczna i nieprzemyślana, może prowokować pytanie o bezstronność dziennikarza telewizji publicznej. Taka niefrasobliwość nie mieści się w moim systemie wartości - powiedział portalowi press.pl, prezes TVP, Janusz Daszyński.

Natomiast Ziemiec tłumaczy się, że nie zdawał sobie sprawy z siły rażenia portali społecznościowych i był przekonany, że zdjęcie które zamieścił zostanie odebrane z humorem.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News