Marcin Celiński, dziennikarz prowadzący w TVP Info swój autorski program, opisał na jednym z portali społecznościowych incydent jaki wydarzył się z udziałem lidera KOD oraz jednego z reporterów „Wiadomości TVP”.

Celiński prowadzi w TVP Info swój autorski program „Cztery strony”. W jednym z ostatnich odcinków jego gościem był lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski. Jak przekonuje Celiński, po zakończeniu programu, Kijowski był nękany przez reportera „Wiadomości TVP”, Klaudiusza Pobudzina.

Zapraszam lidera dużego ruchu społecznego do swojego autorskiego programu. Umawiam się na rozmowę o polskich sprawach, po czym po programie, na korytarzu nie daje mu wyjść nadpobudliwy „rycerz” własnych chorych wizji, nie mających nic wspólnego z dziennikarstwem, za to wiele z elementarnymi brakami kultury, i nachalnie, plotkarsko i agresywnie nagabuje o sprawy prywatne – pisze Celiński.

Jak wyjaśnia Celiński, Pobudzin miał nękać Kijowskiego uniemożliwiając mu wyjście z budynku i zadając pytania na temat jego strachu przed Marianem Kowalskim czy płacenia alimentów. Mimo wielokrotnych odmów odpowiedzi na pytania przez Kijowskiego, reporter nie ustępował.

 – M. Kijowski spokojnie odpowiedział, że nie widzi związku i nie ma zamiaru odpowiadać na te pytania. Usiłował jednocześnie przejść do wyjścia, co utrudniał p. Pobudzin i operator kamery blokując schody. Kiedy udało się przejść do garderoby, gdzie gość miał swoje rzeczy, „dzielny” p. Pobudzin ustawił się pod drzwiami wyjściowymi z TVP INFO – relacjonuje Celiński.

 – Na moje próby wytłumaczenia, że nie powinien nękać kogoś, kto wyraźnie mu powiedział, że nie chce z nim rozmawiać nie reagował. Równolegle prosiłem wydawcę programu (pracownika TVP) o interwencję u jego przełożonych. Nie wiem, czy moje próby perswazji, czy interwencja z „góry” spowodowała, że p. Pobudzin poszedł sobie – wyjaśnił dziennikarz TVP Info.

Sam Mateusz Kijowski stwierdził, że Pobudzin nie umie się zachować kulturalnie we własnym studio, atakuje i obraża gości. Wyjaśnił również, że nie chciał udzielić mu wywiadu, ponieważ rozmowy z Pubudzinem to „kopanie się z burakiem”.

Klaudiusz Pobudzin jest aktualnie reporterem „Wiadomości”, do których preszedł z TV Trwam po przejęciu władzy przez PiS. Jego materiały są poświęcone głównie KOD i opozycji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: marcin celiński na fb / natemat

...

Zobacz również