Dziennikarka zapytała Polańskiego o sytuację kobiet. Szokująca reakcja

Dziennikarka zapytała Polańskiego o sytuację kobiet. Szokująca reakcja Źródło: flirck.com

Roman Polański znany jest z kontrowersji wokół jego osoby. Poza ogromnym talentem i dorobkiem artystycznym wokół reżysera powstało wiele niedomówień. Jedna z dziennikarek zadała mu kilka niewygodnych pytań. Odpowiedź artysty była bardzo wymowna.

Takie tytuły jak: Pianista, Chinatown, Dziecko Rosemary to tylko szczyt góry lodowej wśród twórczości wybitnego reżysera. Jego twórczość przyniosła mu sławę na całym świecie. Polański znany jest ze swojego poczucia humoru. Reżyser często występował w swoich filmach. Jedną z najbardziej charakterystycznych ról jakie zagrał to była postać Papkina. Do dziś młode pokolenie śmieje się z jego filmowej kreacji.

Roman Polański w ogniu pytań dziennikarki

Reżyser pojawił się w wywiadzie dla Onetu w związku z najnowszym filmem "Prawdziwa Historia". Poza rutynowymi pytaniami o treść i wydźwięk filmu prowadząca rozpoczęła istną słowną batalię. -Teraz w Polsce toczy się bardzo duża dyskusja, wyszła niesamowita praca "Dalej jest noc" o tym, czy Polacy rzeczywiście mieli jakiś współudział w mordowaniu Żydów. Czy pan jako dziecko pamięta strach przed Polakami… - pytała prowadząca. -Mnie Polacy uchronili, także trudno mi pogodzić się z tego rodzaju pojęciami – odpowiedział reżyser.

Roman Polański powiedział co sądzi o sytuacji kobiet

Takiego obrotu spraw nie spodziewała się dziennikarka. Zobaczyła, że w tym temacie wiele nie zyska, więc postanowiła uderzyć z innej strony. Poruszyła temat znanego protestu kobiet pod nazwą #metoo. Reżyser krótko podsumował, że wszystkie oskarżenia kierowane w jego kierunku są nieprawdziwe. Roman Polański był wielokrotnie oskarżany o gwałt na nieletnich. Przez to jego wizerunek mocno ucierpiał. Nie przedstawiono czy te doniesienia są prawdziwe, lecz to bardzo utrudniało mu życie i rozwój kariery. Jego najnowszy film będzie opowiadał o historii dwóch kobiet. Możliwe, że taki temat jest uwarunkowany obecną sytuacją w Hollywood. Czyżby Polański w sposób artystyczny walczy o prawda kobiet?  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Popek, Dziurska i Tadla zrobią coś niesamowitego dla Zbigniewa Wodeckiego
  2. Markle i Harry pokłócili się. Meghan uciekła, wszystko przez nagie zdjęcia
  3. Duda zadecydował! Znamy datę referendum konstytucyjnego
Źródło: telewizjarepublika.pl onet.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News