Dziennikarka skazana na więzienie. Chciała pomóc kobietom

Dziennikarka skazana na więzienie. Chciała pomóc kobietom Źródło: fot. Facebook/Doaa Salah

Nie we wszystkich krajach świata istnieje pojęcie wolności mediów. Jedna z prezenterek telewizyjnych boleśnie się o tym przekonała, ponieważ skazano ją na więzienie, za to, co powiedziała na antenie. Podstawa wyroku jest bardzo kontrowersyjna, gdyż ocenia moralność kobiety.

Do skandalu doszło w Egipcie, gdzie dziennikarkę Doeę Salah skazano na trzy lata więzienia za "podżeganie do niemoralności". Wszystko dlatego, że w swoim programie telewizyjnym podjęła tematykę samotnego macierzyństwa. Wyrok sądu jest nieprawomocny, nie oznacza to jednak, że kobieta jest wolna od problemów. Salah wpłaciła kaucję wynoszącą aż 10 tys. funtów egipskich, czyli ok. 570 dolarów USA i na razie cieszy się wolnością.

Rozwód dla dziecka

Prezenterka zachęcała na antenie kobiety, które pragną mieć dziecko, ale nie myślą o życiu w małżeństwie, by błyskawicznie kończyły związki niedługo po zajściu w ciążę. To nie koniec przestępczych według egipskiego wymiaru sprawiedliwości słów. Jako alternatywę dla tego rozwiązania podała metodę sztucznego zapłodnienia, do którego nasienie pozyskać można od nieznanego dawcy. Wisienką na torcie niepoprawności,  był fakt, że Doaa Salah wystąpiła na nagraniu, ucharakteryzowana na ciężarną. fot. Facebook/Doaa Salah źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News