Pewna dziennikarka – choć prawdę mówiąc istnieje też prawdopodobieństwo, że był to dziennikarz – była zdecydowanie niezadowolona ze swojej pracy. Miarka przebrała się, kiedy szef kazał jej napisać artykuł na temat…

Czy Kylie Jenner zrobiła sobie operację piersi?

ZAJEBIŚCIE możliwe, ale niby kurwa dlaczego miałabym napisać o tym 500 słów i „dołączyć 5 zdjęć z jej Instagrama albo Snapchata”? Tak kurwa, zgadza się szefie, dzięki za maila i zatrudnienie mnie. Dokładnie po to studiowałam dziennikarstwo. Pierdolona praca marzeń.

„Będziesz pisać o rzeczach, które liczą się dla Ciebie i większości kobiet”. Ta, wielkie kurwa dzięki za wytrumpowanie mnie swoimi alternatywnymi faktami podczas rozmowy o pracę, szefie. 

Myślałam, że tego chcę. Ludzie tu pracujący są naprawdę mili. Tydzień temu dostaliśmy do biura paletę kosmetyków „Naked”, to było fajne. Potem „Cadbury” przysłało nam słodycze – w niewielu zawodach dostaję się takie rzeczy, co nie? Raz piliśmy nawet prosecco na obiad.

„Upewnij się, że wybrałaś dobre zdjęcia cycków, tak duży dekolt jak to tylko możliwe”. Nie ma problemu. A jest szansa, żeby napisać o problemach kobiet na studiach? No cóż, chyba nie.

A może mogę napisać o kobiecie w biznesie coś innego niż to, że jest kobietą i jest w biznesie? Słucham? Potrzebujesz ośmiu zdjęć cycków Jenner? Musisz zatrzymać ludzi na stronie na dłużej? Słyszę głośno i wyraźnie, szefie.

 […]

Na Boga, nie wierzę, że ktoś płaci mi za pisanie tego gówna o Kylie Jenner. Może być tak, szefie? Jezu, i wy mówiliście, że kandydat musi mieć wykształcenie wyższe oraz 2 lata doświadczenia w tym zawodzie… po to? Dla kurwa tego? Chuj z tym, odchodzę. 

...

Zobacz również