Wygląda na to, że o Polsce znowu będzie głośno za sprawą wywiadu, jakiego BBC udzielił poseł Prawa i Sprawiedliwości – Dominik Tarczyński. Nie zostawił on suchej nitki na krajach Europy Zachodniej.

Gdzie jest solidarność, kiedy Niemcy podpisują kontrakt bez dyskusji z innymi krajami członkowskimi? Robią biznes, bo tak im pasuje – mówił między innymi poseł PiS.

Kiedy dziennikarka dopytywała Tarczyńskiego o to, dlaczego Polska wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie przyjmuje uchodźców, ten nie wytrzymał. Jego odpowiedź wprawiła ją w całkowite osłupienie.

Tu nie chodzi o poszczególne partie polityczne tylko właśnie o sytuację na świecie z jaką mamy dziś do czynienia. Ile mieliście zamachów terrorystycznych w Londynie? – grzmiał wzburzony poseł.

Dziennikarka nie dawała jednak za wygraną i dociekła jak działania Polski, mają się do unijnej solidarności. Poseł wykazywał jednak, że to Niemcy sprowadziły do Europy uchodźców, a same nie interesują się losem naszego kraju angażując się w projekt Nord Stream 2.

Niemcy rozpoczęły całe to szaleństwo z uchodźcami. Ja jestem prawnikiem i pozwól mi powiedzieć, że to nie są prawdziwi uchodźcy! Jest duża różnica pomiędzy uchodźcą a imigrantem. Uchodźca to osoba, która ucieka z kraju zagrożonego wojną itp. do pierwszego bezpieczeństwa Państwa. A nie latając dookoła globu w poszukiwaniu najlepszego systemu pomocy socjalnej i lepszego życia – skwitował Dominik Tarczyński.

https://www.youtube.com/watch?v=rLmWZsr5V0U

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również