Dzień Wszystkich Świętych, pilny apel
pixabay.com summa
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

Pilny apel do mieszkańców dotyczący Wszystkich Świętych. Niestety, trudna sytuacja w metropolii

Dzień Wszystkich Świętych już za niespełna dwa tygodnie. Tymczasem do mieszkańców dużego miasta wystosowano pilny apel, sytuacja jest bardzo trudna.

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych wciąż stoi pod wielkim znakiem zapytania. Chociaż z dnia na dzień jest coraz mniej czasu, Polacy wciąż zachodzą w głowę, czy rząd nie zdecyduje w ostatniej chwili o zamknięciu cmentarzy i wprowadzeniu zakazu odwiedzin na grobach. Niespodziewanie do mediów dotarł ważny komunikat.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Pilny apel dla mieszkańców dużego miasta. Chodzi o dzień Wszystkich Świętych

Jak donosi Super Express, prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, zwrócił się do mieszkańców z ważnym komunikatem. Zwrócił uwagę, że w tym roku Wszystkich Świętych zbiega się z wyjątkowo trudnym czasem, czasem epidemii, i poprosił, by w trosce o zdrowie swoich i bliskich, rozłożyć w czasie wizyty na cmentarzach.

- Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych przypada w trudnym dla nas wszystkich czasie. Szczególnie ważne jest więc odpowiedzialne zachowanie. Stawka jest wysoka. Chodzi nie tylko o zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale też innych mieszkańców oraz gości odwiedzających Gdynię - zaczął.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Dlatego proszę, aby w miarę możliwości rozłożyć w czasie wizyty na grobach bliskich zmarłych. Jeśli to możliwe, zróbmy to jeszcze w ostatnich dniach października lub w pierwszym tygodniu listopada - zaapelował do mieszkańców prezydent Gdyni.

Ogromne zmiany dla wszystkich

Z dalszych doniesień "SE" wynika, że władze Gdyni przegotowały ogromne zmiany dla wszystkich mieszkańców. Od 24 października obowiązywał będzie zupełnie nowy rozkład jazdy autobusów miejskich, który zakłada zwiększoną ilość kursów. Uruchomione zostaną również specjalne linie zapewniające bezpieczny dojazd.

Zmiany dotyczą również cmentarzy, które na 1 listopada nie zostaną zamknięte, a wręcz przeciwnie. Władze miasta zadecydowały, że od 31 października do 2 listopada nekropolie będą otwarte przez całą dobę, a 30 października zostanie wprowadzony całkowity zakaz wjazdu samochodem na teren cmentarzy.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Z kolei od 29 października i po 2 listopada seniorzy powyżej 75 lat i osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z wjazdów na cmentarze w godz. 8.00-10.00.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  3. Najpiękniejsza polska bokserka przeszła badania głowy. Nie może uwierzyć w ich wyniki (FOTO)
  4. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  5. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  7. Chciałeś kupić PlayStation 5 w dniu premiery? Może czekać Cię wielkie rozczarowanie
  8. Dzięki dodaniu do gulaszu wieprzowego 1 nietypowego warzywa, smak zupełnie się zmienia. Po spróbowaniu, już nigdy nie wrócisz do innych wersji
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News