Kiedy jest Dzień Przytulania 2019? Święto jest coraz popularniejsze

Kiedy jest Dzień Przytulania 2019? Święto jest coraz popularniejsze Źródło: pxhere/CC0 Public Domain

Dzień Przytulania. Przytulanie to znakomity sposób, aby okazać drugiemu człowiekowi sympatię i miłość. Podarowanie odrobiny ciepła naszemu partnerowi, rodzeństwu, rodzicom czy przyjacielowi nic nie kosztuje, a na pewno sprawi im ogromną przyjemność.

Dzień Przytulania już niedługo będzie świętowany na terenie całej Polski. Podczas święta wszyscy mieszkańcy kraju, kobiety i mężczyźni, starsi i młodsi padną sobie w ramiona. To idealna okazja do wyrażenia sympatii i podziękowań dla drugiej osoby, a także wspaniała szansa na sprawienie jej odrobiny przyjemności.

Dzień Przytulania 2019. Kiedy? W Polsce odbędzie się 24 czerwca

Przytulanie to jedna najbardziej naturalnych aktywności człowieka towarzysząca nam od dnia narodzin. To niezwykle ważny element w relacjach interpersonalnych. Przyjaciele tulą się, dzięki czemu dodają sobie otuchy, pocieszają się nawzajem i starają naładować się w ten sposób pozytywną energią. Dobrzy znajomi na przywitanie witają się uściskiem, a zakochani nie wyobrażają sobie życia bez tego rodzaju pieszczot. Obejmowanie się towarzyszy nam wszędzie, jest idealną oznaką miłości i akceptacji. Przytulanie ma same pozytywne aspekty, jest bowiem świetnym dostarczycielem energii, potrafi w krótką chwilę znacząco poprawić ponury nastrój, a także załagodzić największą kłótnię.

W Polsce święto przytulania obchodzić będziemy już niedługo, bo 24 czerwca. Tego dnia mieszkańcy całego kraju z pewnością sprawią sobie wiele przyjemności poprzez czułe uściski.

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Na całym świecie, święto przytulania obchodzone jest 31 stycznia. Tego dnia miliony ludzi zapominają o problemach, smutku i otaczających ich złych wiadomościach. Oddają się gorącym uściskom, nie tylko z partnerem lub partnerką, ale z przyjaciółmi czy członkami rodziny. Dzięki przytulaniu rośnie w nich ogromne poczucie bezpieczeństwa, a także poziom szczęścia.
 
Amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań nad Dotykiem w latach 80. zauważyli, że Francuzi będący w związku przytulają się trzy razy częściej niż pary z USA, dzięki czemu ich relacje są mocniejsze. Kevin Zaborney i Adam Olis, badacze zajmujący się przytulaniem, stwierdzili, że Amerykanie wstydzili się wówczas okazywać swoje uczucia publicznie. W związku z tym w 1986 roku zapoczątkowali tradycję Dnia Przytulania, która rozrosła się na cały świat. Międzynarodowy Dzień Przytulania szczególnie dobrze przyjął się w Niemczech, Austrii, Grecji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz krajach skandynawskich. 

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

Chociaż nie znana jest geneza tego święta, to ma ono swoją oficjalną datę. Święto przytulania ma swoje odłamy, gdzie wyszczególniane są osoby oczekujące na gorący uścisk. Jednymi z takich osób są pracownicy biblioteki. Dnia 1 marca powinniśmy przytulić naszych ukochanych bibliotekarzy, pamiętając o tym, że nie raz pomogli nam w doborze lektury i nie byli źli, kiedy spóźniliśmy się z jej oddaniem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania, a także Dnia Przytulania w Polsce coraz popularniejsze są akcje organizowane na portalach społecznościowych mające na celu zgromadzenie jak największej ilości ludzi w danym miejscu. Wszyscy biorący udział w akcji masowo się przytulają, uwieczniając wydarzenie na pamiątkowym zdjęciu.

Warto podkreślić, że przytulanie ma pozytywny wpływ na zdrowie. Bliski kontakt działa na podniesienie odporności organizmu, dzięki czemu mniej jesteśmy podatni na różnego rodzaju wirusy, a nawet na groźne choroby. Podczas tulenia obniża się ciśnienie krwi, zwalnia tempo bicia serca, a my czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Dzięki temu łatwiej jest również zapaść w głęboki sen, po którym wstaniemy wypoczęci i zregenerowani.

Poniżej przypominamy utwór Pawła Domagały. Nikt tak jak on, śpiewająco nie zachęci nas do przytulania.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Memy i gify na Dzień Ojca. Rozśmiesz swojego tatę na Facebooku
  2. Czego życzyć z okazji Dnia Przyjaciela? To bardzo ważne święto
  3. Kiedy jest Dzień Ojca? Tej daty nie powinniśmy zapominać
  4. 5 sposobów na Dzień Ojca - jak urozmaicić celebrację? Najlepsze pomysły
  5. Kiedy jest Dzień Dziecka? Tej daty nie wolno zapominać
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News