Mocne starcie w Dzień Dobry TVN! Ostra wymiana zdań

Mocne starcie w Dzień Dobry TVN! Ostra wymiana zdań

Dzień Dobry TVN jest jednym z najpopularniejszych porannych programów w polskiej telewizji. Widzowie cenią go za zabawnych prowadzących i szeroki wachlarz poruszanych tematów, tym razem jednak zdarzyło się coś szokującego. Doszło do kłótni z gościem na wizji. 

Dzień dobry TVN jest porannym magazynem, który nadawany jest już ponad 13 lat. Przez ten czas producenci zdążyli poznać upodobania Polaków. Doskonale wiedzą jakiś gości zapraszać, by zyskać oglądalność oraz jak dobierać osoby w studiu, by widzowie byli zadowoleni. Program emitowany jest również w weekendy i to właśnie w ostatnią niedzielę doszło do niecodziennego zajścia - gośćmi zaproszonymi do studia były Jolanta Pieńkowska oraz profesor Monika Płatek, które pokłóciły się z prowadzącym na wizji. Poszło o akcję #MeToo oraz kwestie molestowania kobiet.

Dzień Dobry TVN: ostra wymiana zdań między Mellerem i prof. Płatek

W niedzielnym programie Dzień Dobry TVN zaproszonymi do studia gośćmi były profesor Monika Płatek oraz Jolanta Pieńkowska. Rozmowa dotyczyć miała molestowania kobiet oraz popularnej na całym świecie akcji #MeToo. - Trzeba było odważnych, młodych kobiet, by wskazały, że również w środowisku, które wydawać by się mogło sprzyjające kobietom, mamy tego typu zachowania - zaczęła mówić kobieta. Szybko jej wypowiedź przerwał Marcin Meller, który od razu postawił się w roli "adwokata diabła". - Jeżeli pani mówi o sprawie Jakuba Dymka m.in. w Polsce... - rozpoczął, lecz kobieta przerwała mu mówiąc, że ona nie chce wymieniać jakichkolwiek nazwisk. - Przyznam szczerze, że podpisałem wtedy list przeciwko temu, co zrobił "Codziennik Feministyczny". Dokonał linczu na Dymku bez dowodów. Oskarżycielką była jego była narzeczona, oskarżając go o gwałt sprzed czasu, kiedy byli razem (...) Uważam, że to zaszkodziło akcji #MeToo w Polsce. Można przez to powziąć wrażenie, że są rzucane oskarżenia bez żadnych dowodów i bez żadnej odpowiedzialności - dokończył mężczyzna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na tą wypowiedź kobieta odparła, iż przytaczane przez niego argumenty są typowymi w sytuacjach, gdy cenzuruje się osoby doświadczające przemocy. Dalej wzywała, by zaprzestać negowania doświadczeń kobiet. Nie dawała prowadzącemu dojść do głosu, a gdy już to się udało, Meller podał przykłady kilku mężczyzn, którzy sami padli ofiarą molestowania. - To jest powszechne, to nie jest tak, że to się bierze tylko i wyłącznie z mężczyzn, to jest systemowe. (...) Prawo karne jest zapisane przez mężczyzn, dla mężczyzn, w ochronie mężczyzn - odparła na to kobieta. Zarówno akcja #MeToo jak i kwestia molestowania kobiet jest tematem niezwykle ważnym, ale i kontrowersyjnym. Nic dziwnego, że ostrą wymianę zdań ostatecznie musiano przerwać przez wzgląd na zaplanowany czas programu.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Polityk PiS po prostu rzucił legitymacją partyjną! Ma dość ludzi prezesa
  2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” w centrum internetowej wojny! Tuż po ślubie
  3. Za chleb i bułki będziemy płacić jak za zboże! Ceny galopują, nawet 10 zł za bochenek!
Następny artykuł