To dzięki niej Rydzyk ma miliony. Już wie, jak zdobyć TWOJE pieniądze

To dzięki niej Rydzyk ma miliony. Już wie, jak zdobyć TWOJE pieniądze Źródło: Fot. YouTube

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia należy do najbardziej przedsiębiorczych, a co za tym idzie majętnych polskich zakonników. Czy wiecie jednak, kto jest matką jego sukcesu? Wszystkie otrzymane i zarobione pieniądze zawdzięcza jednej kobiecie!

Finansowe imperium ojca Rydzyka w ostatnim czasie rozwija się coraz bardziej prężnie. Chociaż w związku z kontrowersjami wokół dwóch samochodów, które rzekomo otrzymał od bezdomnego z Warszawy, czeka je prawdopodobnie kontrola skarbówki, duchowny zdaje się tym nie przejmować.

Rydzyk na szczycie

Osobą odpowiedzialną za sukces fundacji Lux Veritatis jest Lidia Kochanowicz-Mańk, która pełni funkcję jej dyrektora finansowego. To ona wpadła na pomysł, aby nakłonić emerytów i rencistów do samodzielnego rozliczania podatku dochodowego PIT. ZOBACZ TAKŻE: Masz konto w PKO? Oszuści masowo nabierają klientów W jaki sposób jest to opłacalne dla Rydzyka? Odpowiedź okazuje się szokująco prosta. Słuchacze Radia Maryja oraz widzowie Telewizji Trwam przekazują fundacji duchownego 1 proc. swego podatku.

Ogromne pieniądze w grze

Co ciekawe, już w pierwszym roku działania Kochanowicz-Mańk zebrała aż 5 mln zł! Warto zaznaczyć, że powszechnie znana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała "tylko" 2 mln zł więcej, co czyni wynik Rydzyka naprawdę gigantycznym. ZOBACZ TAKŻE: Polityk PiS zabił mężczyznę! Jest na wolności i bezkarny
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News