Dzieje się! Tusk właśnie ośmieszył PiS przed sądem

Dzieje się! Tusk właśnie ośmieszył PiS przed sądem Źródło:

Donald Tusk został wezwany jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego. Jego słowa bezpośrednio kompromitują PiS. Takiego ciosu zdecydowanie się nie spodziewali.

Tym wydarzeniem teraz żyje cała Polska. Były premier w swoich wypowiedziach na sali sądowej bez ogródek pokazuje brak kompetencji polityków z partii rządzącej, boleśnie ich ośmieszając. PiS od początku przekonywał, że za katastrofą smoleńską stoi Donald Tusk, który odpowiada za organizację podróży i stan techniczny samolotu. Teraz szef RE dosadnie odpowiada, że jeżeli ktokolwiek jest winny, to właśnie politycy z Prawa i Sprawiedliwości. Proces dotyczy rzekomych błędów w organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Donald Tusk również nie uniknął ataku pod swoim adresem. Wielokrotnie doszukiwano się z jego strony zaniedbań, które miały doprowadzić do tragedii smoleńskiej. Już na samym początku prokurator zasugerował odwołanie Donalda Tuska jako świadka z racji możliwości postawienia mu zarzutów. Sąd odrzucił wniosek.

Donald Tusk ośmiesza PiS

Donald Tusk wskazuje, że organizacja logistyczna takich przedsięwzięć nie jest rolą premiera, odrzucając oskarżenia PiS dotyczące jego osoby. Podkreśla również, że nigdy nie była planowana wspólna wizyta premiera i prezydenta. - Nie sądzę, żeby jakikolwiek premier na świecie sprawdzał stan techniczny okoliczności podróży - mówił Donald Tusk zapytany o znajomość przygotowania stanu technicznego samolotów. Odpowiada, że zarówno transport samolotem, jak i samochodem niesie ze sobą ryzyko. Pokazuje w ten sposób, ile już wypadków na drogach miało miejsce z członkami rządu PiS. Podając przykład licznych wypadków limuzyn kolumn rządowych. Ta uszczypliwa uwaga umknęła osobom na sali sądowej. Zobacz także:
  1. SZOK! Spotkanie Tuska i Kaczyńskiego w sądzie? Są obok siebie
  2. Posłanka PiS miażdży Kaję Godek. „Jej propozycja jest NIELUDZKA”
  3. Tusk w Polsce! Mamy PIERWSZY komentarz przed przesłuchaniem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News