Setki tysięcy ludzi wyszły na ulice. Mają jasne żądania

Setki tysięcy ludzi wyszły na ulice. Mają jasne żądania

Za na mi ogromny protest w Katalonii. Jej mieszkańcy stawiają jasne żądania i nie dają za wygraną.

W Barcelonie doszło do gigantycznej demonstracji. Została ona zorganizowana przez dwie dążące do niepodległości Katalonii organizacje, a mianowicie przez Omnium i Zgromadzenie Narodowe Katalonii.

Katalonia: gigantyczny protest

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i zgromadziło ponad 300 tysięcy protestujących. Domagali się oni uwolnienia przebywających w areszcie przedstawicieli organizacji zajmujących się dążeniem do uzyskania przez Katalonię niepodległości. Zdaniem tych działaczy, którzy są przeciw dążeniom niepodległościowym Katalonii, takie demonstracje są negatywnym zjawiskiem, bowiem budują napięcia w społeczeństwie, podczas gdy powinien zostać nawiązany dialog.

Chcą budować mosty

- Pojawiły się napięcia, podobnie jak to ma miejsce w reszcie społeczeństwa katalońskiego. To nie jest pro-niepodległościowa demonstracja. Czas budować mosty, a kataloński problem nie może zostać rozwiązany poprzez sądy, ale poprzez dialog i politykę - stwierdził Camil Ros piastujący funkcję sekretarza generalnego katalońskiego oddziału Powszechnej Unii Pracujących. Zdaniem polskich internautów takie demonstracje jak ta w Barcelonie są nieuniknione, bowiem Hiszpania składa się z różnych narodów, w związku z czym, będzie dochodzić do sporów. - Hiszpanie to zlepek kilku narodów, w końcu musiało się to posypać. To nie jest jak u nas że są takie grupy jak Kaszubi czy Ślązacy tam mamy Katalończyków którym bliżej do Francuzów, Basków którzy w ogóle nie są spokrewnieni z Hiszpanami, Andaluzyjczyków którzy też mają swoją kulturę. Ciekawostka: Baskowie zamieszkiwali Iberię już tysiące lat temu, na długo przed przybyciem Rzymian i jeszcze dłużej przed przybyciem tych którzy zwą się dzisiaj Hiszpanie - napisał internauta.
Proponowane linki:
  1. Tysiące Polaków nagle wyszły na ulice! "Nie widać końca"
  2. Dzieje się! Warszawiacy znów wychodzą na ulicę
  3. Budapeszt: Setki tysięcy ludzi na ulicach. Szykuje się przełom
Źródło: fakty.interia.pl Następny artykuł