W niedzielę TVP Info ujawniło nagrania z podsłuchu, w których treści wybiły się zwłaszcza słowa Radosława Sikorskiego o Grzegorzu Schetynie. Były szef dyplomacji w rządzie Tuska zmieszał obecnego lidera PO z błotem. W sprawie tych słów, po długim milczeniu, głos zabrał sam Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się do słów Sikorskiego, które ten powiedział o Schetynie pod koniec lutego 2014 roku. Były szef MSZ w rządzie Donalda Tuska na spotkaniu w restauracji Sowa & Przyjaciele określił bowiem Schetynę bardzo niepochlebnie – „ma knajacki styl lwowskiego żulika”. Ujawnienie w niedzielę tej wypowiedzi wywołało burzę. Wszyscy zastanawiali się, co o tym sądzi sam Schetyna.

Do nagrań lider największej partii opozycyjnej odniósł się podczas konferencji prasowej w Darłówku. Jak powiedział, nie przykłada do tych słów większej roli, ponieważ „każdy ma prawo do oceny”. Wypowiedź na jego temat pochodzi natomiast „sprzed trzech i pół roku i jest przedstawiona jako coś zupełnie nowego”. Schetyna nie ma wątpliwości, że TVP Info posłużyło się tymi sensacyjnymi nagraniami w imieniu PiS, by „przykryć problemy władzy”.

– To jest wypowiedź sprzed trzech i pół roku stworzona jako coś zupełnie nowego i świeżego przez zmanipulowany przekaz TVP Info. To jest prowokacja, którą oceniam jako dramatyczną próbę ze strony PiS odwrócenia tej sytuacji, która jest dzisiaj. Polityka PiS doprowadza rzeczywiście do wielkich problemów. Stwierdzili PR-owcy i doradcy pisowscy, że trzeba przykryć to czymś sensacyjnym – mówił Schetyna.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również

Zobacz również