Oczy całego świata były dziś zwrócone na Rosję nie tylko z powodu zaplanowanego na ten dzień losowania grup na Mistrzostwa Świata 2018. Armia naszego wschodniego sąsiada zaatakowała bowiem, niszcząc skutecznie wszystkie cele. Światowe media grzmią więc – dzieje się!

Sześć rosyjskich bombowców TU-23M wysłano dziś nad Syrię, aby przeprowadziły nalot na kolejne cele tzw. Państwa Islamskiego. Jak poinformowało ministerstwo obrony wschodniego sąsiada Polski, znajdowały się one w prowincji Dajr Az-Zaur.

ZOBACZ TAKŻE: Polska ZAGROŻONA! ISIS zaplanowało zamach w…

Dzieje się!

Samoloty wystartowały z lotniska w Rosji, jednak eskortowały je myśliwce Su-30SM. Na co dzień stacjonują one w bazie wojskowej w syryjskiej prowincji Latakia.

Jak twierdzą rosyjskie służby, bombowcom udało się zniszczyć ostatnie punkty oporu bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Oznacza to więc, że prawdopodobnie zostali oni an dobre wyparci z terenów Syrii. Dla Europy oznacza to jednak, że prawdopodobnie islamiści przenoszą się właśnie coraz liczniej na Stary Kontynent, co może sprowokować jeszcze większą liczbę ataków terrorystycznych niż do tej pory.

ZOBACZ TAKŻE: Groźby spełnione! Bombowy zamach na jarmark bożonarodzeniowy

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]


Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]

Zobacz również