Papież Franciszek wielokrotnie wzbudzał już wśród wiernych ogromne kontrowersje. Pomimo głośnego wyłamywania się ze sztywnych ram tradycji, zdobył on naprawdę wielu zwolenników, którzy z radością czekają na kolejny niespodziewany ruch, czy gest kapłana. Tym razem doszło do niego, kiedy w czasie chrztu jedno z dzieci przerwało uroczystość głośnym płaczem.

Franciszek jakiś czas temu wziął udział w uroczystości ochrzczenia grupy 13 dziewczynek oraz 15 chłopców. Nagle przebieg uroczystości zakłócił jednak krzyk jednego z maluchów, w ślad za którym poszła reszta dzieci. Reakcji papieża na tę sytuację nie spodziewał się jednak nikt ze zgromadzonych.

Zadziwiająca postawa kapłana

– Właśnie zaczął się koncert – stwierdził Franciszek, upominając wymownie tych, którzy skarżą się często na płacz dzieci w czasie mszy świętych.

– Dzieci zwykle płaczą, przede wszystkim dlatego, że znajdują się w nowym miejscu. Niektóre z nich budzą się wcześniej niż zwykle. Jedno zaczyna płakać, a później następne do niego dołączają. Jezus robił dokładnie tak samo, dlatego często myślę, że jego pierwszym kazaniem był właśnie płacz – dodał także papież, aby po chwili jeszcze bardziej zadziwić zebranych wiernych.

– Msza często jest długa, co sprawia, że maluchy mogą płakać z głodu. Dlatego drogie mamy, w takich sytuacjach nakarmcie swoje dzieci bez obaw. Tak, jak Maryja karmiła piersią Jezusa – stwierdził Franciszek, wywołując gorącą dyskusję wśród wiernych z całego świata.

Swoją wypowiedzią Franciszek oficjalnie dał przyzwolenie na karmienie piersią w kościele. Wśród katolików – zwłaszcza tych bardziej kontrowersyjnych – wywołało to prawdziwą burzę. Trudno zresztą się dziwić – tak duże zmiany w Kościele zawsze napotykają na spory opór.

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku


Te zdjęcia dzieci ze ślubów BAWIĄ DO ŁEZ!

...

Zobacz również