Pomogła już setkom tysięcy rodziców. Młode mamy odetchnęły z ulgą

Pomogła już setkom tysięcy rodziców. Młode mamy odetchnęły z ulgą Źródło: Pixabay/7000920

Dziecko jest niewysłowionym szczęściem dla każdego rodzica. Jedną z pierwszych i zarazem najważniejszych decyzji rodziców jest nadanie mu imienia, co nie jest zadaniem łatwym. Pewna nastolatka wpadła na pomysł, w jaki sposób można to znacznie ułatwić. Pomogła setkom tysięcy rodziców i zbiła na tym majątek.

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko, jedną z pierwszych i jednocześnie najtrudniejszych decyzji, jakie muszą podjąć rodzice jest wybór odpowiedniego imienia. Sytuacja jest podwójnie trudna, w przypadku Chińczyków, którzy pragną, aby imię ich syna lub córki było zrozumiałe dla społeczności Zachodu.

Chińska kultura znacznie różni się od naszej, nawet pod względem nadawania imion. W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej obywateli Chin zakłada rodziny i mieszka na stałe w państwach europejskich, nadanie dziecku "chińskiego imienia" jest nie lada problemem, gdyż jego konstrukcja dla europejczyków jest niezrozumiała. Wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na danie dziecku zarówno imienia chińskiego jak i europejskiego. I właśnie na ten problem rozwiązanie znalazła młoda Brytyjka, Beau Jessup.

Jak nazwać swoje dziecko? Brytyjka znalazła rozwiązanie

Nastolatka pojechała w 2015 roku do Chin, wraz ze swoim ojcem. Tam też po raz pierwszy spotkała się z realnym problemem, jakim było nadanie imienia dla dziecka przez chińskich rodziców, gdy o pomoc poprosił ją znajomy ojca.

W Chinach imiona są zazwyczaj krótkie, składające się z bardzo precyzyjnie dobranych znaków, z których każdy ma ścisłe znaczenie. Jednak fakt, że chińskie imię jest niezwykle wymowne i określające człowieka, wcale nie pomaga w jego odbiorze przez europejczyków. Dlatego też narodziła się moda, by dziecku nadawać dwa imiona: chińskie i europejskie. I tu pojawił się problem, związany z  nieznajomością kontekstu kulturowego, gdyż wedle założeń imię - pomimo tego, że drugie i w dodatku "zachodnie" - nadal powinno mieć określone znaczenie.

Jessup wpadła na przełomowy pomysł. Dzięki pomocy finansowej ojca zadziałała w kierunku uruchomienia portalu internetowego dla chińskich rodziców. System polega na tym, że rodzic odwiedzający stronę internetową, za pomocą wyboru cech otrzymywał propozycje imion, które się z nimi wiążą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielki sukces pomysłu nastolatki

Jak się okazało platforma "Serwis Special Name" odniosła duży sukces. Do chwili obecnej skorzystało z niego niemal 700 tysięcy osób, a zyski właścicielki powoli zbliżają się do 500 tysięcy funtów. Przy okazji pozwoliła odetchnąć z ulgą młodym rodzicom, którzy stają przed bardzo trudnym wyborem.

Jak przyznała sama Jessup, problem jest bardziej istotny niż się wydaje. Sama spotkała się z Chińczykami o imionach Rolex Wang lub Gandalf Wu. Ta sytuacja w doskonały sposób pokazuje skutki zderzenia się dwóch, tak bardzo różnych kultur.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Michał Szpak nago w łóżku. Wokalista pokazał odważne zdjęcie
  2. Maciej Dowbor miał problem z alkoholem? Poruszające wyznanie gwiazdy Polsatu
  3. Niewyobrażalna sensacja w TVP. Wałęsa podle ośmieszony u Sznuka w "1 z 10"
  4. Malutkie dziecko wypadło z okna na 6 piętrze. Rodzice byli za ścianą
  5. Bolesne odejście z polskiej kadry skoczków narciarskich

źródło: Gazeta

Następny artykuł