Ta 13-latka jest prawdziwą bohaterką. Uratowała topiące się, małe dziecko, gdy dorośli stali i się patrzyli

Ta 13-latka jest prawdziwą bohaterką. Uratowała topiące się, małe dziecko, gdy dorośli stali i się patrzyli Źródło: Pixabay/Ylloh

Dziecko topiło się w jeziorze. Prawdopodobnie ta historia zakończyłaby się ogromną tragedią, ale na brzegu stała pewna odważna osoba. 13-letnia Natalia bez chwili zastanowienia ruszyła na pomoc, podczas gdy dorośli nie reagowali. Dziś mówi o niej cała Polska.

Dziecko zostało uratowane przez 13-letnią Natalię. Dziewczynka z Olsztyna jako jedyna zareagowała, widząc, że w jeziorze topi się pięciolatka. Bohaterstwo odważnej nastolatki imponuje tym bardziej, że na brzegu było także kilkoro dorosłych, którzy nie zareagowali na dramat małej dziewczynki. Natalia naraziła własne życie, by ocalić inną osobę.

Dziecko ocalone przez bohaterską nastolatkę. Dorośli nie reagowali

Do tego incydentu doszło nad jeziorem Maróz, niedaleko Waplewa w województwie warmińsko-mazurskim. Jak wiadomo, nie jest ono strzeżone przez ratowników. Tym większe szczęście miało pięcioletnie dziecko. Kąpiel mogła skończyć się tragicznie, gdyby nie błyskawiczna reakcja 13-letniej Natalii.

- Wielu z dorosłych nie odważyło się, sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali - powiedziała w rozmowie z "Polsat News" mama nastolatki, Iwona Klonowska. Z kolei siostra bohaterki, Patrycja, która była świadkiem zdarzenia, przyznaje, że była bardzo zaskoczona:

- Natalka nie jest duża, jest drobnej postury. Potem rozpierała mnie już duma - opowiada o bohaterskim wyczynie swojej siostry. 

Natalia wiele ryzykowała. Teraz chce zostać ratowniczką

Na szczęście, w wyniku incydentu pięciolatce nic się nie stało. Natalia relacjonuje, że dziewczynka opiła się tylko trochę wody, ale poza tym wszystko jest dobrze. Dzielna ratowniczka także wyszła bez szwanku, choć naprawdę wiele ryzykowała. Spontaniczna akcja ratunkowa mogła ją kosztować nawet życie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W takich sytuacjach topiący się ciągnie pod wodę. Powinniśmy przede wszystkim wezwać pomoc i zorganizować możliwość wyciągnięcia tej osoby, rzucając cokolwiek, co unosi się na wodzie: spodnie, koc czy ręcznik - opowiada w rozmowie z Polsat News ratownik wodny Henryk Pach, który jest również prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Rugby.

I to właśnie zajęcia rugby pomogły Natalii w tym przypadku. Nastolatka uczęszcza do Akademii Rugby Team Olsztyn, gdzie nauczyła się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dziewczynka chciałaby zostać ratowniczką. Pierwsze życie już uratowała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia polskiej artystki. Adrianna Biedrzyńska usłyszała wyrok śmierci. Lekarze: "Od 3 tygodni, do 3 miesięcy życia"
  2. Uwielbiana polska aktorka zmarła na tragiczną chorobę. Zbigniew Hołdys ujawnił, że gwiazda odmówiła leczenia
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Co na to Tadeusz Rydzyk? Ekspert jego telewizji zdjął spodnie i pokazał nagie genitalia
  5. Pracownik pałacu ujawnia porażające kulisy małżeństwa księżnej Kate i Williama. To nie bajka, a koszmar
  6. Katarzyna Dowbor już dłużej nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"
  7. Straszna historia gwiazdora Polsatu. Popełnił samobójstwo przez aktorkę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News