Polak zrobił z dziecka "żywą tarczę". Zapadła skandaliczna decyzja w jego sprawie

Polak zrobił z dziecka "żywą tarczę". Zapadła skandaliczna decyzja w jego sprawie Źródło: youtube/BK

Dziecko w wózku posłużyło polskiego chuliganowi jako "żywa tarcza" przed stojącymi naprzeciwko niego oddziałami prewencji policji. Zdjęcie z tej sytuacji obiegło internet, a nieodpowiedzialny ojciec został zgłoszony do prokuratury. Wydano teraz w jego sprawię decyzję.

Dziecko i kontrmanifestacja nie jest najlepszym połączeniem. O tym, że można w ten sposób narazić je na poważne zagrożenie, nie pomyślał pewien 37-latek, który przyszedł z wózkiem na protest przeciwko paradzie równości w Białymstoku. Gdy nieomal doszło do starcia z policją, sprawa trafiła do prokuratury.

Mężczyzna zrobił ze swojego dziecka "żywą tarczę"

Kontrmanifestacja w Białymstoku złożona w dużej mierze z pseudokibiców doprowadziła do zamieszek. W akcje tłumienia ataków i ochrony manifestantów zaangażowano oddziały prewencji policji. Tego dnia działo się wiele rzeczy, które budziły kontrowersje, ale ten jeden incydent był wyjątkowo głośny. Fotografom udało się uchwycić jak 37-letni mężczyzna wychodzi naprzeciw kordonu policji z wózkiem typu spacerówka, w którym siedział kilkuletni chłopiec.

Policjanci wyprowadzili nieodpowiedzialnego ojca i dziecko z manifestacji w obawie o jego bezpieczeństwo. Sprawa trafiła do prokuratury i Rzecznika Praw Dziecka. 37-letni ojciec stawił się później na komendzie. Podejrzewano, że postawione mu zostaną zarzuty o narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co groziłoby mu 5 lat więzienia. Zastosowano na nim dozór policji, ale wypuszczono go na wolność na czas sprawy.

Skandaliczne decyzja w sprawie, w której mężczyzna naraził własne dziecko

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo że sprawa trafiła do prokuratury niemal pięć miesięcy temu, to do dziś aktu oskarżenia w sądzie nie widziano. Ponadto prokuratura przedłużyła postępowanie, powołując biegłego z zakresu ochrony i bezpieczeństwa imprez masowych oraz bezpieczeństwa tłumów. Miał na podstawie nagrań i zdjęć ocenić, czy faktycznie można sformułować takie zarzuty.

Dzisiaj grzeje: 1. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
2. Fatalne wiadomości. Wielu Polaków szukało jej od Wigilii, policja potwierdziła najgorsze doniesienia o Małgorzacie

- Zebrany materiał dowodowy skłonił nas do zasięgnięcia opinii biegłego. Ponieważ jest to ojciec dziecka, chcemy wykonać wszystkie czynności, które pozwolą na wszechstronne wyjaśnienie sprawy. Cały czas mamy jednak do czynienia z podejrzanym - mówił dla Kuriera Porannego przedstawiciel prokuratury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Moneta w zamku drzwi w samochodzie oznacza wielkie niebezpieczeństwo? Ekspert wyjaśnia, nie ma już cienia wątpliwości
  4. Uwielbiana wokalistka drży z niepokoju o swoje dziecko. Nie chce, żeby musiało cierpieć
  5. Licealiści dali niesamowity popis podczas studniówki. Na parkiecie działy się cuda, nawet Iwona Pavlović dałaby 10

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News