Przestała dawać dziecku słodycze. Efekty zobaczyła już po paru dniach i była zdumiona

Przestała dawać dziecku słodycze. Efekty zobaczyła już po paru dniach i była zdumiona Źródło: unsplash/ Danielle MacInnes

Dziecko miało w swoim jadłospisie przede wszystkim słodycze. W końcu rodzice postanowili ograniczyć je córce i natychmiast zauważyli efekty. To, co się stało po zaledwie dwóch dniach, przeszło najśmielsze oczekiwania mamy.

Dziecko powinno mieć specjalną dietę, która będzie mu zapewniać prawidłowy rozwój. W jadłospisie muszą znajdować się takie produkty, które dostarczą mu niezbędnych wartości odżywczych, tak by nie zmagało się z niedoborem ważnych składników odżywczych. Brak witamin czy mikroelementów może przyczynić się do ciężkich chorób, z którymi w późniejszych latach bardzo ciężko walczyć. 

Dziecko, które chciało jeść tylko batoniki i ciastka

Pewna mama zauważyła zmiany nastroju u dziecka. Przyjrzała się zatem jadłospisowi córki i zauważyła, że dziewczynka żywi się głownie słodyczami. Ich ilość w diecie była zatrważająca. Kiedy ograniczała małej dostęp do produktów bogatych w cukier, dziecko reagowało agresją.

- Wszyscy wiemy, że podawanie zbyt dużej ilości cukru dzieciom jest złe, ale byłam zszokowana reakcją mojej córki - zauważyła mama

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopiero gdy córeczka ciężko zachowała kobiecie udało się w końcu namówić ją do zmiany nawyków żywieniowych. Dziecko było zbyt słabe, by protestować i awanturować się o batonika. Ponieważ córka była nauczona, żeby samej sięgać do lodówki po jedzenie, mama wprowadziła nowe zasady. Od teraz rodzice przygotowywali dziecku jedzenie. 

Zmiana nawyków żywieniowych nie była łatwa

Udało się wprowadzić do jej diety pokarmy bogate w witaminy i ubogie w cukry. Przede wszystkim dziecko zaczęło jeść więcej warzyw i owoców, z jadłospisu zniknęły słodzone jogurty, ciastka i inne słodycze. To była radykalna zmiana, a efekty były zdumiewające.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
2. Zobaczyłeś monetę w drzwiach swojego samochodu? Uważaj, jesteś w niebezpieczeństwie

Po zaledwie dwóch dniach mama zauważyła postępy. Jej córka zaczęła chętniej sięgać po warzywa i owoce. Zaczęły jej smakować ziemniaki, które wcześniej wyrzucała z talerza. Jednak najważniejszą zmianę rodzice zaobserwowali w zmianie zachowania dziewczynki. Zniknęła agresja, a pojawiła się radość, łatwiej przychodzi jej zasypianie. Nie prosi już też rodziców o słodycze, teraz chce jeść marchewki i jabłka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Będą musieli pracować do 70. roku życia. NIE UNIKNIEMY podwyższenia wieku emerytalnego
  2. W kinie matka wyciągnęła telefon i zrobiła jedno zdjęcie. Gdy na nie spojrzała, stanęło jej serce
  3. 8-latka konała w męczarniach na oczach młodszej siostry. Niewyobrażalna tragedia
  4. Brutalnie wykorzystał nieprzytomną kobietę. Po wszystkim zostawił przy jej łóżku przedmiot, który miała zobaczyć od razu po przebudzeniu
  5. Orzekli śmierć 13-latka, mama zgodziła się na pobranie organów. Jak mieli wyciągnąć mu narządy, stało się niemożliwe

źródło: popularne

Następny artykuł