interwencja policji - dziecko samo na ulicy
Pxfuel (Darmowy do użytku komercyjnego)
Patryk Przybyłowski - 19 Października 2020

Policjanci zamarli, czterolatek w samej pieluszce błądził po ulicy. Karygodne, co robili wtedy rodzice

W niedzielę 18 października w porannych godzinach w Brzegu policjanci dostali nietypowe zgłoszenie. Na jednej z ulic przypadkowy mężczyzna zobaczył dziecko w samej pieluszce. Maluch błądził po mieście, jak się okazało później, jego rodzice byli pijani.

Dnia 18 października około godziny 9 w Brzegu na komisariat policji zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że po ulicy Piastowskiej bez opieki chodził mały chłopiec, który ma na sobie jedynie pieluchę. Policjanci wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego niezwłocznie udali się na miejsce. Dziecko zostało przebadane. Na szczęście okazało się, że chłopcu nic nie jest.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Dziecko chodzące po ulicy w samej pieluszce

Podczas badań wykonywanych przez ZRM policjanci ustalili tożsamość rodziców dziecka i udali się do ich domu. Opiekunowie zostali zbadani alkomatem. Okazało się, że matka miała we krwi trzy promile alkoholu, natomiast ojciec dwa promile. Rodzice w najbliższych dniach usłyszą zarzuty za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do pięciu lat więzienia. Czterolatek aktualnie przebywa w domu dziecka, ponieważ nie miał kto się nim zaopiekować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Ze szpitala czterolatek trafił do domu dziecka i tam na razie przebywa - poinformowała w rozmowie z TVN 24 policjantka.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Stanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Kiedy dziecko może samo wychodzić na dwór?

Wielu rodziców zastanawia się kiedy mogą puścić dziecko samo na dwór. Jak się okazuje przepisy, nie dają jasnej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim w tej sprawie trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Jedno dziecko jest bardziej odpowiedzialne i ostrożne, natomiast inne może potrzebować więcej czasu na nabranie samodzielności. To kiedy maluch może wyjść np. na plac zabaw, powinno być uzależnione od warunków panujących w miejscu zabawy. Na osiedlu zamkniętych dziecko teoretycznie będzie bardziej bezpieczne, niż w okolicach ruchliwej ulicy. Według przepisów Kodeksu wykroczeń dziecko do siódmego roku życia nie powinno przebywać samo w okolicznościach, w których może wzniecić pożar. Kolejny przepis mówi o tym, że zapis dotyczy drogi publicznej i torów pojazdów szynowych. Maluch od siódmego roku życia nie powinien przebywać sam na drogach powiatowych, gminnych, wojewódzkiej, krajowej. Chodniki między blokami w strefie zamieszkania do nich nie należą. Natomiast trzeci przepis mówi o niepozostawianiu dziecka do lat 7 w sytuacji, miejscu, które może stanowić zagrożenie dla jego zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Udka pieczone z kapustą wychodzą delikatne, mięciutkie, smakują jak ambrozja. Przepis jest prześwietny
  2. Polsat przekazał smutne informacje całej Polsce. Tragedia, nie żyje Stanisław Kogut, przegrał z koronawirusem
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. NASA ogłosiła coś niezwykłego. Już wkrótce na Księżycu "zamontują" internet, prawdziwy przełom

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News