10-latek wypuścił w morze list w butelce. 9 lat później listonosz zapukał do jego drzwi i wręczył mu odpowiedź

10-latek wypuścił w morze list w butelce. 9 lat później listonosz zapukał do jego drzwi i wręczył mu odpowiedź Źródło: pxhere.com/Atlantios

Dziecko spełniło swoje małe marzenie i napisało list w butelce. Przez długi czas chłopiec żył nadzieją, że wkrótce ktoś mu odpisze, że znajdzie w skrzynce list zaadresowany do niego. W końcu zapomniał o sprawie, a kilka lat później czekała go ogromna niespodzianka.

Dziecko otrzymało wiadomość dopiero po 9 latach. Kiedy listonosz przyniósł kopertę zaadresowaną z innego kraju, wyrośnięty już nastolatek przypomniał sobie wszystko. Drżącymi rękami zaczął rozrywać papier.

Dziecko napisało list w butelce, potem o nim zapomniało

Max Vredenburgh jako 10-latek wpadł na niesamowity pomysł - poprosił rodziców o pustą butelkę po winie, która była mu potrzebna, by umieścić w niej list. Chłopiec z USA napisał krótką notkę i poszedł na plażę. Butelkę z zawartością wrzucił do oceanu na Long Beach w Rockport. Miał nadzieję, że kiedyś otrzyma odpowiedź. Tygodnie mijały, a dziecko w końcu zapomniało o zdarzeniu.

- Mam 10 lat. Lubię jabłka, lubię plażę. Mój ulubiony kolor to niebieski. Lubię zwierzęta. Lubię samochody i kosmos. Proszę odpisz - napisał wtedy Max.

Pod wiadomością umieścił swój dokładny adres i marzył, aby butelka kiedyś przemierzyła cały ocean. Bardzo pragnął, by odezwał się do niego ktoś z kompletnie innego kontynentu i kraju. Marzył o wiadomości zwrotnej od mieszkańca Europy lub Afryki.

Butelka przepłynęła 6 tysięcy kilometrów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 października tego roku pewien spacerowicz odnalazł na plaży list w butelce. Przedmiot wypatrzył mężczyzna podczas codziennego spaceru brzegiem Zatoki Biskajskiej, łączącej się z Oceanem Atlantyckim. Mężczyzna przeczytał treść listu i szybko sprawdził w internecie, gdzie dokładnie znajduje się dom dziecka, które aż 10 lat temu wysłało wiadomość. Okazało się, że niepozorna butelka przebyła całe 6 tysięcy kilometrów targana przez fale i oceaniczne prądy.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

19-letni dziś Max, student z Massachusetts, w zeszłym miesiącu otrzymał list, który nadał niejaki G. Dubois z Francji. Nastolatek był kompletnie zaskoczony, kiedy zobaczył znaczek z innego kraju i nagle skojarzył wszystkie fakty. Nadal nie wierzy w to, co się stało. W odpowiedzi dostał mapkę z miejscem znalezienia butelki, a nadawca wyznał nadzieję, że chłopiec nadal mieszka pod tym samym adresem. Teraz 19-latek planuje skontaktować się z nadawcą z Francji.

- Coś takiego po prostu nie wydarzy się przez resztę życia - skomentował chłopak.

Fot. Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za mieszkanie w spadku sporo ZAPŁACISZ. O uldze możesz zapomnieć
  2. Pierwszy dzień kadencji Sejmu dobiega końca a już zrobiono zdjęcie, o którym będziemy mówić przez 4 lata
  3. Jerzy Rutkowski nie żyje. W noc przed śmiercią wywoływał jedno imię
  4. Doniesienia są straszne, Kasia Figura przeżyła horror na żywo. Mąż miał bić ją po głowię, kopać i pluć na twarz
  5. Najbardziej zagadkowa tragedia w Polsce od lat. Mama i tata nie żyją, informacje o nagraniach przerażają

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News