Niewyobrażalny dramat w szpitalu. Inkubator stanął w płomieniach, w środku było dziecko

Niewyobrażalny dramat w szpitalu. Inkubator stanął w płomieniach, w środku było dziecko Źródło: unsplash.com/ Piron Guillaume

Dziecko musiało przebywać w inkubatorze zaraz po narodzinach. Nikt nie przewidział, że wcale nie jest tam bezpieczne. Doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, urządzanie nagle zaczęło się palić.

Dziecko nie urodziło się na tyle silne, by przebywać w normalnych warunkach. Zadecydowano, że musi przebywać w inkubatorze, gdzie powoli będzie nabierać sił. Noworodek spędził w szpitalu zaledwie dwa dni, gdy stało się coś niewyobrażalnego. Nagle urządzenie zaczęło płonąć, a malec wciąż przebywał w środku.

Dziecko uwięzione w płonącym inkubatorze

Nikt się nie spodziewał, że z pozoru poprawnie działający inkubator za chwilę stanie w płomieniach. Za wszystko odpowiedzialna jest najprawdopodobniej awaria, która doprowadziła do zwarcia i zapoczątkowała ogień. Dziecko jednak nie spłonęło, a najprawdopodobniej zatruło się dymem. Rodzice jednak zabrali zwłoki noworodka zanim służby dokończyły dopełniać formalności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dramat wydarzył się w Karachi National Institute of Child Health. To największy szpital dziecięcy w Pakistanie, dlatego tym bardziej dziwi niedopatrzenie, że jeden z najważniejszych sprzętów jest wadliwy. Ogromna tragedia będzie badana w trakcie wewnętrznego dochodzenia, które ma pomóc w ustaleniu, jakie były dokładne przyczyny wypadku.

Mogło dojść do najgorszego

Zwarcie, choć i tak doprowadziło do ogromnej tragedii, mogło się skończyć o wiele gorzej. Ogień mógł rozprzestrzenić się na cały oddział chirurgiczny, a ofiar mogło być znacznie więcej. Aż strach pomyśleć, ilu małych pacjentów mogłoby wtedy stracić życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludzi
2. Życie Wiśniewskiego się załamało, przeżył okropną tragedię w rodzinie. Długo nie mógł się pozbierać

Przypadek pokazuje, jak ważne są regularne kontrole sprzętu medycznego, bowiem jedna pomyłka czy niedopatrzenie może mieć fatalne skutki. To niedopuszczalne zwłaszcza w szpitalach, gdzie chodzi o ludzkie życie. Niestety, nawet w takich miejscach zdarzają fatalne błędy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach
  3. Media ujawniły prawdziwe zarobki Martyniuka. Mało kto spodziewał się tak astronomicznej kwoty
  4. Menedżer zespołu wyjawił porażający szczegół dot. Magdy Narożnej. Miała być pod wpływem, najgorsze jednak działo się z jej córką
  5. Widzowie TVN przecierali oczy, widząc, co dzieje się na wizji. Przyłapani na stosunku płciowym ulubieni bohaterzy serialu

Źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News