Dziecko z poważną wadą wzroku po raz pierwszy zobaczyło rodziców. Jego reakcja miażdży serce, nagranie hitem sieci

Dziecko z poważną wadą wzroku po raz pierwszy zobaczyło rodziców. Jego reakcja miażdży serce, nagranie hitem sieci Źródło: youtube/jose delgado

Dziecko od urodzenia miało niezwykle poważną wadę wzroku. W raz z rozwojem, jego umiejętności widzenia wcale się nie poprawiały. W końcu po raz pierwszy udało mu się zobaczyć rodziców - jego reakcja została uwieczniona na nagraniu.

Dziecko z reguły krótki czas po urodzeniu ma problemy ze wzrokiem. Nie jest to w żaden sposób wyjątkowo przypadłość - jednak wraz z upływem czasu i dalszym rozwojem, większość noworodków widzi coraz lepiej. Ten niestety był wyjątkiem - wykryto u niego poważną wadę wzroku.

Dziecko urodziło się z poważną wadą wzroku. Operowanie mogło być niebezpieczne

Gdy rodzice Christiana z Detroit zauważyli, że po trzech miesiącach od urodzin, chłopca wzrok ani trochę się nie poprawia, bo nie łapał z nikim kontaktu wzrokowego. To ich poważnie zaniepokoiło. Lekarze wydali załamującą diagnozę - dziecko ma poważną wadę wzroku i zamiast ludzi wokół niego, widzi jedynie ich zarysy.

Według lekarzy operowanie chłopca nie było na ten moment dobrym pomysłem. Wszystko ze względu na wiek Christiana - w tak młodym wieku, kiedy dziecko dopiero się rozwija, poważne operacje mogą być bardzo wysoce ryzykowne. Jedyne co mogli zaradzić to przygotować specjalne okulary, ale one są dedykowane jedynie dla starszych dzieci.

W końcu dziecko mogło założyć specjalne okulary. Po raz pierwszy zobaczyło swoich rodziców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy Christian nieco podrósł, w końcu rodzice mogli zafundować mu specjalne okulary - które robione są dla dzieci z poważnymi, wrodzonymi wadami wzroku. Po bardzo długim oczekiwaniu chłopiec mógł zobaczyć coś więcej niż tylko niewyraźne kontury. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu i jak to określił jeden z internautów - to naprawdę pokrzepiający widok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ojciec zażartował z córki w wyjątkowo okrutny sposób. Jednak to jej reakcja odbiera mowę
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Z początku Christian płakał - zobaczenie otoczenia w zupełnie inny sposób niż do tej pory, musiało wywołać niemały szok u chłopca, który wciąż nabywa podstawowych umiejętności poznawczych. Po chwili płacz zamienił się w niesamowite zdziwienie - dziecko otworzyło szeroko oczy i rozwarło usta, pokazując prawdziwe zaskoczenie. Kilka sekund po oswojeniu się z sytuacją, chłopiec zaczął się serdecznie śmiać, czym wprawił w zachwyt swoich rodziców oraz internautów. 

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. 14-letnia uczennica podstawówki urodziła. To co stało się później nie mieści się w w głowie
  4. Jak zmarł Zbigniew Wodecki? Przyczyny śmierci muzyka
  5. Pies zaalarmował spacerowiczów i zaprowadził do lasu. Wtedy ich oczom ukazał się makabryczny widok

Źródło: Newsner

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu