Czemu Twoje dziecko nudzi się w szkole, szybko się denerwuje i nie ma przyjaciół? Powody są bardzo przykre

Czemu Twoje dziecko nudzi się w szkole, szybko się denerwuje i nie ma przyjaciół? Powody są bardzo przykre Źródło: fot. unsplash.com/Scott Webb

Dziecko potrzebuje odpowiednich warunków, by właściwie się rozwijać. Niestety specjaliści zauważają coraz poważniejsze problemy, jeżeli chodzi o zachowanie dzieci w szkole, ale nie tylko.

Dziecko w szkole powinno zawierać nowe znajomości oraz zdobywać wiedzę, która ukierunkuje je w dalszych etapach jego edukacji. Jednak do tego potrzebne są odpowiednie umiejętności społeczne, a także cierpliwość, a z tym niestety jest coraz gorzej, jeżeli chodzi o nasze pociechy. Specjaliści alarmują, że dzieci zwyczajnie nudzą się w szkole, a to może wywoływać u nich między innymi nadpobudliwość.

Victoria Proud jest kanadyjską terapeutką, która w swojej pracy pomaga wielu dzieciom, ale także ich rodzicom unikać błędów wychowawczych, które we współczesnym świecie są niestety bardzo powszechne. Jeden z jej artykułów o problemach współczesnej młodzieży został przetłumaczony na kilkanaście języków i wielu rodzicom może otworzyć oczy.

Dlaczego dziecko ma problemy w szkole?

Okazuje się, że winnym za wiele problemów w zachowaniu dzieci jest czas spędzony w wirtualnym świecie, gdzie dziecko cały czas doświadcza wielu silnych bodźców, przez co w momencie, kiedy musi się zająć zwykłymi, przyziemnymi sprawami, zwyczajnie się nudzi. To natomiast prowadzi do wielu zachowań, których każdy rodzic wolałby uniknąć, a także do problemów w kontaktach z rówieśnikami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według Victorii Proud, technologia zastąpiła nam kontakt z dziećmi, a także odwiodła je od kontaktu z innymi. Nie da się ukryć, że teraz o wiele rzadziej widuje się dzieci bawiące się razem na placu zabaw, a jeżeli faktycznie tak jest, to są to zazwyczaj maluchy wraz z mamami podczas spaceru. Natomiast dzieci w wieku szkolnym o wiele bardziej wolą spędzać czas przed ekranem telefonu czy też komputera.

Kolejnym problemem jest brak cierpliwości, który niestety dzieciaki również wynoszą z nieodpowiedniego zachowania swoich rodziców. Wszystko przez to, że przyzwyczajamy nasze pociechy, że nie muszą czekać na przyjemności, tylko od razu dostają to, czego chcą, a to również sprawia, że z czasem nabierają błędnych wzorców zachowań w normalnym życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje były Minister Obrony Narodowej
2. Znany aktor po rozwodzie wpadł w alkoholizm. Nałóg prawie zniszczył mu życie

Obserwacje specjalistów tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że umysł dziecka jest niczym mięsień, który potrzebuje odpowiedniego treningu, aby odpowiednio funkcjonował, a to już zależy w dużej mierze od samych rodziców. Dlatego też tak ważne jest, aby uświadamiać ich, jakich zachowań powinni unikać i czego dokładnie uczyć dzieci, jeszcze zanim wejdą w wiek szkolny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Kobieta z ukrycia zobaczyła, jak zachowuje się pracownik salonu dla psów. Natychmiast chwyciła za telefon i zaczęła nagrywać
  4. Na łożu śmierci żona poprosiła męża o jedną przysługę. Dopiero po 4 latach zorientował się, jak z niego zaszydziła
  5. Mąż zostawił ją z 6 dzieci. 3 miesiące potem na tylnym siedzeniu auta dokonała odkrycia, przez które nie mogła przestać płakać

źródło: Topniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News