dziecko na ogródkach działkowych
East News AGENCJA SE
Mateusz Sidorek - 2 Maja 2020

Ojciec znalazł dziecko na ogródkach działkowych. Matka została przesłuchana, usłyszała poważne zarzuty

Na ogródkach działkowych znaleziono dziecko. Funkcjonariusze dotarli do jego matki i przesłuchali kobietę. Prokuratura postawiła już poważne zarzuty. Dramatyczną historię przedstawił portal Fakt. Oskarżona może otrzymać wyrok skazujący nawet na dożywotnie pozbawienie wolności. O kulisach przesłuchania opowiedział rzecznik prasowy prokuratury.

Dziecko zostało znalezione na ogródkach działkowych w Warszawie. Noworodek leżał zawinięty w reklamówkę w zaroślach na warszawskim Targówku przy ulicy Głębockiej. Szczęśliwie znalazł je partner oskarżonej kobiety i natychmiast powiadomił pracowników ochrony ogródków działowych o sytuacji, do jakiej doszło w listopadzie 2019 roku.

Zagadka może wydawać się prosta, jednak to tylko pozory.Tylko pozornie zagadka jest prosta. Na zdjęciu jest 12 błędów, większość osób poddaje się przy 8Czytaj dalej

Okazało się, że dziecko żyje i zostało od razu przetransportowane do bródnowskiego szpitala. Tam nadano jej imię Zosia. Nowo narodzona dziewczynka miała wyjątkowo dużo szczęścia, ponieważ jej stan był stabilny i nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Mężczyzna, który odnalazł ją, to Stanisław O., partner matki porzuconego noworodka. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę na warszawskiej Pradze-Północ.

Kobieta, która skazała swoje dziecko na śmierć, usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Wiktoria Z., która porzuciła dziecko na ogródkach działkowych, została zatrzymana z powodu próby spożywania alkoholu przy ulicy Ząbkowskiej. W trackie funkcjonariusze zorientowali się, że kobieta zachowuje się podejrzanie. Gdy zauważyli, że 37-latka krwawi, wezwano policję i pogotowie. Wtedy okazało się, że to ona porzuciła znalezionego niedawno noworodka. O przesłuchaniu opowiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, Marcin Saduś.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

RosółTajemny przepis kucharzy na powalający rosół. Sekretem jest jeden składnik, o którym nikt by pomyślałCzytaj dalej

- Z wyjaśnień kobiety wynika, że wiedziała o ciąży i nie skorzystała z pomocy, które oferowały jej organizacje pozarządowe oraz instytucje kościelne. Natomiast jak wynika ze zgromadzonych dowodów, oskarżona miała lekceważące podejście do ciąży oraz brak oznak troski o macierzyństwo - słowa rzecznika cytuje portal Fakt.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, służby ratownicze odnalazły ciało w zbiorniku wodnym. Prokurator na miejscu, trwa przesłuchiwanie świadków

2. Poszukiwania trwały zbyt długo. W wodzie znaleziono ciało, jedna osoba zatrzymana

Potwierdzono, że gdy Wiktoria Z. porzucała swoje nowo narodzone dziecko, była w pełni poczytalna. Kobieta nie przyznawała się do stawianych przez prokuraturę zarzutów. To, że Zosia urodziła się zdrowa, graniczy z cudem. Według portalu Fakt śledczy poinformowali o szkodliwych działaniach matki, która spożywała alkohol w czasie ciąży i w dniu przed porodem. Chociaż na początek Wiktorię Z. oskarżono o usiłowania dzieciobójstwa, prokuratura zmieniła zarzuty na usiłowanie zabójstwa córki. Podejrzana jest też matką dwójki dzieci, ale zrzekła się do nich praw zaraz po porodzie. Obecnie trwają też poszukiwania 3,5-letniego dziecka, które zaginęło w Nowogrodźcu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marta spędziła 3 lata z w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  2. To już pewne. Rząd wydał specjalne rozporządzenie. Ekstraklasa coraz bliżej powrotu
  3. Zaczęła trzeć kapustą o dywan. Nawet teściowej odebrało mowę, gdy zobaczyła efekt końcowy
  4. Natalia dopiero na kwarantannie poznała prawdziwe oblicze teściowej. Jest na skraju wytrzymałości
  5. Była żona Kamila Durczoka w końcu przerwała milczenie. Wolałaby zapomnieć, wstyd zmusił ją do radykalnych kroków
  6. Wyrzucanie liści kalafiora jest 1 z największych błędów popełnianych przez niemal wszystkich. Można je spektakularnie wykorzystać

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News