Dzieci, które we wtorek zostały porwane przez morskie fale w Darłówku, przyciągnęły uwagę całej Polski. Zarówno służby, jak i turyści zaangażowali się w poszukiwania. Wszyscy zastanawiają się, kto tak naprawdę zawinił i doprowadził do strasznej tragedii. Rodzice i prawnicy wskazali już winnego.

Z początkowo zaginionej trójki szybko odnaleziono najstarszego 14-letniego chłopca. Mimo próby reanimacji nie udało się go jednak uratować. Zmarł tego samego dnia. W piątek odnaleziono ciało kolejnego dziecka. Podejrzewa się, że to zaginiona 11-latka, jednak do tej pory nie zidentyfikowano ciała. Poszukiwania zostały przerwane, ostatniego z trójki dzieci 13-latka nie odnaleziono.

Mama zostawiła pływających nastolatków w wodzie tylko na chwilę. Musiała iść z kilkuletnim dzieckiem do toalety. Nie spodziewała się, że porwie ich morze. Szybko została zlinczowana przez internautów za to, że nie upilnowała swoich pociech. Sama jednak przyznaje, że wina leży po stronie kogoś innego.

Dzieci utopione w Darłówku. Kto jest winny?

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie rozpoczęła śledztwo ws. trójki dzieci. Sprawdzą między innymi, czy ratownicy w dniu tragedii nie popełnili przestępstwa. Rodzice utopionych nastolatków twierdzą bowiem, że to właśnie ratownicy nie dopełnili swojego obowiązku i nie zareagowali, gdy ich potomstwo zabrane zostało przez morze.

Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Koszalinie nie wyklucza jednak, że zarówno rodzice, jak i ratownicy mogą usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, zagrożonego karą pozbawienia wolności do 5 lat.

– Najpierw jedziemy na czynności na plażę w Darłówku. Prosto z plaży udaję się do prokuratury do Koszalina, by złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku – oznajmił mecenas Paweł Zacharzewski.

ZOBACZ  TAKŻE:

  1. Torturowany pies znalazł nowy dom! Jego przeszłość przeraźliwie smuci
  2. W wolną środę nastąpiła katastrofa. WSZYSCY Polacy stracili pieniądze
  3. Potwierdzone! Dostaniecie duże podwyżki, nawet po kilkaset złotych
  4. KATASTROFA! Polska właśnie wylatuje z kluczowej europejskiej organizacji

Jak dziś wygląda Maryna z "Janosika"? Aktorzy jednej roli po latach [ZDJĘCIA]

Fala upałów zalewa Polskę. Internauci nie wytrzymują [MEMY]