Dramat na południu Polski. 16 dzieci przewiezionych do szpitala

Dramat na południu Polski. 16 dzieci przewiezionych do szpitala Źródło: unsplash/kyo azuma/

Dzieci musiały niezwłocznie znaleźć się pod opieką lekarzy, a przedszkole, do którego uczęszczały, zostanie zamknięte. Trwa dochodzenie, które ujawni dokładne przyczyny okropnego zdarzenia.

16 dzieci trafiło do szpitala, po tym, jak w jednej z placówek doszło do zatrucia. Okazuje się, że zagrożonych osób jest znacznie więcej, niż początkowo się spodziewano. Sytuacja jest naprawdę poważna i nie jest do końca pewne, kiedy dojdzie do jej rozwiązania. Eksperci już podjęli pierwsze kroki. 

Dramat na południu Polski. 16 dzieci trafiło do szpitala 

Jak podają media, w dniach 24 oraz 25 października rodzice aż siedmiorga dzieci, które uczęszczają do przedszkola na osiedlu Błonie w Sanoku, zgłosiło się na na sanocki Szpitalny Oddział Ratunkowy z poważnym zatruciem u maluchów. Szybko okazało się, że problem dotknął również innych uczniów, a ostatecznie do placówki trafiło łącznie aż 16 dzieci. 

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje, że doszło do zbiorowego zatrucia pokarmowego u przedszkolaków i prócz tych, które trafiły do szpitala, aż 100 innych uczniów jest zagrożonych. W chwili obecnej nie przekazano informacji, czy u któregoś z nich pojawiły się objawy zatrucia żołądkowo-jelitowego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Trwa dochodzenie epidemiologiczne ustalające źródło zachorowań. Pobrano próbki żywieniowe oraz wymazy od chorych - mówi przedstawiciel Sanepidu. 

Na wyniki badań należy czekać od 2 do 3 dni, dlatego w tym czasie, eksperci będą dogłębniej sprawdzać placówkę oraz żywność, która w ostatnim czasie była podawana dzieciom. Jak możemy się dowiedzieć, po tym, jak przedszkolaki trafiły do szpitala zadecydowano, że szkoła od poniedziałku zostanie zamknięta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz 

Ponadto, z oficjalnych dotychczasowych ustaleń wynika, że woda, którą spożywają maluchy nie jest skażona, dlatego najprawdopodobniej do zatrucia doprowadziła żywność.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd wycofuje się ze swoich obietnic. Trzynastki NIE dla wszystkich 
  2. Zapłakana 6-latka wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Gdy kobieta go przeczytała, zrobiło jej się ciemno przed oczami
  3. Wszyscy rozsmakują się w kotletach schabowych z niespodziewanym dodatkiem. Mała rzecz, a tworzy najsmaczniejsze danie 
  4. Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia  

Źródło: rmf24 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News