Dali dzieciom w żłobku do zjedzenia surówkę. Konsekwencje tej decyzji są straszne, 10 dzieci w szpitalu, 44 chore

Dali dzieciom w żłobku do zjedzenia surówkę. Konsekwencje tej decyzji są straszne, 10 dzieci w szpitalu, 44 chore Źródło: Pixabay / Semevent

Dzieci zjadły obiad w żłobku. Ponad 40 z nich zachorowało. Winna okazała się surówka podana do potrawy. Wykryto w niej coś okropnego. Rodzice są przerażeni.

Dzieci zachorowały, bo zjadły surówkę. Felerny obiad podano w trzech żłobkach w Zabrzu. Chorych jest 44 maluchów, niektóre trafiły do szpitala. Badania potwierdziły wspólną diagnozę. To nie pierwszy taki przypadek w okolicy. Rodzice byli przerażeni. Wszystkiemu winna jest jedna kuchnia, a zdaniem wielu rażące zaniedbania musiały się w końcu niestety źle skończyć.

Dzieci trafiły do szpitala po zjedzeniu surówki

Dzieci uczęszczające do trzech żłobków w Zabrzu zostały zarażone Salmonellą. Groźne bakterie znaleziono w surówce z białej kapusty i koperku. Do wszystkich trzech placówek jedzenie dostarczała stołówka prowadzona przez Dom Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej.  Zachorowało 44 maluchów, stan 10 z nich wymagał hospitalizacji. To niejedyny przypadek w okolicy. We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej w Świerklańcu również mieli problemy ze zdrowiem. Placówka korzystała z tego samego źródła posiłków. Sprawa została zgłoszona do Sanepidu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzieci nie będą już zagrożone

W Domu Dziennego Pobytu "Rodzina" prowadzącym przez Caritas Diecezji Gliwickiej, funkcjonują dwie kuchnie. Jedna z nich została czasowo zamknięta i poddana dezynfekcji. To własnie tam odkryto zakażoną surówkę. Sprawą zajęła się Powiatowa Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach. Po zbadaniu kuchni odkryto, że nosicielami bakterii był personel.

- Z dniem 30 września zakończono tam wydawanie posiłków i przystąpiono do zabiegów dezynfekcji. Zleciliśmy również, aby w trybie natychmiastowym usunięto zaniedbania natury higienicznej. 17 osób personelu przeszło badania, 3 osoby z tego grona okazały się nosicielami bakterii, bez objawów choroby – powiedziała Hanna Nabrdalik, zastępca dyrektora stacji sanepidu w Gliwicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało

2. Polka zamordowana. Jej mąż także, tragiczne informacje

Kierujący Domem Dziennego Pobytu zapewniają, że sprawę potraktowali bardzo poważnie. Pozostają w kontakcie z sanepidem. Placówka zainwestowała również w odświeżenie swojej infrastruktury kuchennej. Wyczyszczono instalację wodną, wymieniono plastikowe pojemniki do przechowywania żywności, zamontowano też specjalne lampy naświetlające jajka, które zapobiegają Salmonelli. Po kilkukrotnym przebadaniu placówki nie stwierdzono obecności bakterii. Dzieci powoli wracają do zdrowia.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Makabryczne testy w niemieckim laboratorium. Wysokość grzywny ZAŁAMUJE
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Zjadła obiad w restauracji Magdy Gessler i odkryła wielkie oszustwo na rachunku. Wykazała je i nie straciła ogromnych pieniędzy
  4. Wielkie gratulacje! Poszła na grzyby, znalazła najcenniejszy "okaz", który zmieni jej życie na zawsze
  5. Gwiazdor disco polo ożenił się i zorganizował kipiące przepychem wesele. Gdy pokazał zdjęcie żony, fanom opadły szczęki

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News