Czy oprawcy dzieci powinni być surowiej karani?

Czy oprawcy dzieci powinni być surowiej karani? Źródło: Pixabay Greyerbaby

Dzieci każdego dnia stają się ofiarami bezlitosnych oprawców, którzy wykorzystują ich bezbronność i niewinność. Niestety, w wielu przypadkach ich krzywda zostaje przemilczana, co skutkuje bezkarnością sprawców. Trauma pozostaje z ofiarami przez całe życie. Czy uważacie, że przestępcy, którzy krzywdzą dzieci, powinni być surowiej karani?

Dzieci zbyt często padają ofiarami bezlitosnych oprawców. Przestępcy wykorzystują fakt, że maluchy nie są w stanie bronić się przed ich bestialskimi czynami. Wymiar tragedii najmłodszych jest przerażających. Niemal codziennie na terenie Polski dochodzi do nadużyć, molestowania seksualnego i aktów przemocy.

Dzieci zbyt często padają ofiarami przemocy

Niedawno głównym tematem medialnym była śmierć małego Wiktorka, który został zakatowany przez rodziców. Jego ojciec trafił do więzienia, gdzie spotkał się z agresywną reakcją współwięźniów. Echa tej strasznej sprawy nie cichną mimo upływu tygodni. Tragedia, która spotkała niemowlę, stała się okazją do rozważań na temat przemocy, której ofiarami są dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Raport opublikowany przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" pokazuje, że skala problemu jest zatrważająca. Aż 534 telefonów z prośbą o pomoc w ubiegłym roku zostało wykonane przez osoby nieletnie. Duża część z nich skarżyła się na przemoc domową.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

Kary za znęcanie się nad dziećmi nadal są zatrważająco niskie. Wiele osób uważa, że powinny zostać znacznie zaostrzone. Zgadzacie się z tym pomysłem?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Cudowny przepis na rozpływające się w ustach kanie w majonezowej panierce. Nawet schabowe nie mają z nimi szans

Źródło: Stop Uzależnieniom

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News