Dzieci namalowały mural z Kogutem. Miejscowy ksiądz połączył to z "LGBT, aborcją, zdradą i fałszywością"

Dzieci namalowały mural z Kogutem. Miejscowy ksiądz połączył to z "LGBT, aborcją, zdradą i fałszywością" Źródło: Facebook/Regio-mural Kliszczacy

Dzieci w ramach akcji promującej region namalowały mural przedstawiający kolorowego koguta. Ksiądz z lokalnej parafii połączył malunek z ideologią LGBT, twierdząc, że stoją za tym aborcjoniści.

Dzieci świetnie bawiły się podczas akcji malowania muralu w Pcimiu. Zupełnie zdanie na ten temat miał lokalny proboszcz, który uznał to za akcję indoktrynującą i deprawującą dziatwę. Mimo iż inicjatorzy wydarzenia dzień po zaskakującym kazaniu zgłosili do księdza swoje wątpliwości, ten nie zmienił zdania i następnego dnia znów grzmiał z ambony.

Dzieci namalowały mural z kogutem. Dla księdza to symbol "zdrady" i indoktrynacja dzieci

Projekt namalowania koguta został zainicjowany przez lokalne stowarzyszenie "Talent", które na jego realizację dostało dofinansowanie od państwowej spółki PKN Orlen. Realizacją zajęło się "Regio-mural Kliszczacy" w efekcie czego na miejskim murze pojawił się piejący kogut w towarzystwie polnych kwiatów, kłosów i owadów - kowali bezskrzydłych, zwanych popularnie "tramwajarzami".

Z pozoru niewinny malunek jasno nawiązujący do wiejskiej tematyki, u lokalnego proboszcza wywołał kompletnie inne skojarzenia. Kapłan Lucjan Pazda, 3 sierpnia w trakcie kazania mówił, że malunek został wykonany przez organizację związaną z LGBT, popierającą prawo do aborcji, a ponadto kogut jest symbolem zdrady. Ksiądz uznał to za formę indoktrynacji dzieci.

Inicjatorzy akcji zaaranżowali spotkanie z księdzem aby wyjaśnić nieporozumienie. Ksiądz nie zrozumiał

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Podczas spotkania okazało się, że ks. dr Lucjan Pezda w ogóle nie orientował się w tym, czego dotyczy projekt, jak przebiegały prace nad nim i jaką rolę pełniła w nim w.w fundacja. Nie zapoznał się także z żadnymi informacjami na temat projektu dostępnymi publicznie na stronie projektu. Nie odpowiedział na pytanie, dlaczego nie poprosił żadnego z organizatorów o jakąkolwiek weryfikację swoich przypuszczeń - napisano na stronie "Regio-mural Kliszczacy".

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Mimo spotkania z inicjatorami i próby wyjaśnienia nieporozumienia, ksiądz i tak dzień później rzucał gromami z ambony w organizatorów i w całą inicjatywę. Twierdził, że kogut to symbol zdrady świętego Piotra i nic nie zmieni jego zdania. Autorzy muralu są zawiedzeni i wciąż podkreślają, że w ich projekcie kogut oznacza wieś.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pięć najlepszych znaków zodiaku. Każdy chciałby nimi być!
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Trudno uwierzyć, co można znaleźć w pochwach Polek. Ginekolog ujawnia odbierające mowę szczegóły
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu
  6. RCB wysyła Polakom SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News