Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce

Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce Źródło: pikio

Niewinne dzieci przeszły przez prawdzie piekło na ziemi. Nikt z rodziców nie podejrzewał, że wysyłając swoją pociechę do szkoły, może widzieć ją po raz ostatni. Służby zajęły się całą sprawą.

Dzieci nie wiedziały, gdzie się schować, gdy w ich szkole pojawił się szalony napastnik, atakujący każdego, kto tylko stanął mu na drodze. Od razu zawiadomiono pomoc, która choć przybyła bardzo szybko, nie była w stanie ocalić wszystkich. Pojawiły się informacje o śmierci kilkorga uczniów.

Tragiczne rozpoczęcie roku szkolnego 

Do zdarzenia doszło w prowincji Hubei w Chinach w szkole podstawowej. Około godziny 8:00 czasu lokalnego, chwilę po tym, jak uczniowie przybyli na lekcję, do placówki wtargnął 40-letni mężczyzna o nazwisku Yo, który zaczął kolejno atakować nożem każdego, kto tylko stanął mu na drodze. Szaleniec nie miał żadnych skrupułów, a płacz przerażonych dzieci zupełnie nie robił na nim wrażenia. 

Nauczyciele od razu zawiadomili policję, która na miejscu zjawiła się już kilka chwil później. Na przyjazd pogotowia również nie trzeba było długo czekać, a ratownicy medyczni od razu zabrali się do udzielania pomocy. Szybko udało im się ustalić, że śmierć poniosło ośmioro dzieci. Nie jest pewne, w jakim wieku były ofiary, jednak jak możemy się dowiedzieć, przedział wiekowy w tamtejszej podstawówce wynosił od 6 do 13 lat. Napastnik ranił również dwójkę innych dzieci, których niezwłocznie przewieziono do szpitala. Ich stan zdrowia nie jest znany. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wszczęto śledztwo 

Policjantom szybko udało się przechwycić 40-letniego szaleńca, którego odprowadzono na komisariat policji. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli prace nad rozpracowaniem motywu Yo, jednak wciąż nie udało im się ustalić, dlaczego zdecydował się na tak brutalny krok. 

Dzisiaj grzeje: 1. Większość osób pominęła ten szczegół z pogrzebu Piotra Staraka. Żałobników połączył tajemniczy rytuał

2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

Lokalna policja stara się również zapewnić odpowiednią opiekę zarówno poszkodowanym, jak i rodzinom ofiar, które najprawdopodobniej będą wymagać opieki psychiatrycznej. Media informują, że w tamtejszych regionach niezwykle często dochodzi do podobnych tragedii, jednak mord niewinnych dzieci w szkole wydaje się najgorszą z możliwych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Polska gwiazda sfingowała własny ślub! Zrobiła to dla pieniędzy, fani są WŚCIEKLI
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News