Działacze Kukiza niszczą listy z podpisami i żądają rozwiązania komitetu

Działacze Kukiza niszczą listy z podpisami i żądają rozwiązania komitetu

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad formacją polityczną Pawła Kukiza. Jak donoszą media część działaczy Kukiza niszczy listy z zebranymi podpisami, coraz więcej środowisk opuszcza muzyka a najbliżsi współpracownicy żądają rozwiązania komitetu wyborczego.

Najwięcej "problemów" Kukizowi sprawiają szeregowi działacze jego młodej formacji politycznej. Jego zwolennikom nie podoba się fakt, że na listach wyborczych do parlamentu znalazły się osoby silnie powiązane z systemem, z którym muzyk obiecał walczyć. Wielu "kukizowców" zadeklarowało zniszczenie list z zebranymi przez siebie podpisami. W grupach na portalach społecznościowych można spotkać mnóstwo deklaracji szeregowych członków ruchu Kukiza, którzy oburzeni rozwojem sytuacji coraz częściej odcinają się od całej formacji i samego Kukiza. Na portalach społecznościowych coraz częściej powstają także "wydarzenia" zrzeszające zawiedzionych zwolenników Kukiza, którzy zachęcają do niszczenia list z podpisami poparcia dla komitetu Kukiz'15. fot. facebook fot. facebook Podobną deklarację złożył także jeden z głównych działaczy formacji Kukiza na Śląsku, Bogusław Ciok, który oskarżył sztab muzyka o wyłudzanie podpisów. fot. facebook fot. facebook Z kolei jeden z najbliższych współpracowników Pawła Kukiza, Janusz Sanocki, wezwał go do rozwiązania komitetu wyborczego Kukiz'15. List Sanockiego do Kukiza opublikował Przemysław Wipler, którego formacja już na samym początku wycofała się ze współpracy z Kukizem.

Dostałem coś takiego przed chwilą. Powierdzilem prawdziwość wiec wrzucam:"Janusz Sanocki List otwarty do Pawła... Posted by Przemysław Wipler on 31 sierpnia 2015
  W podobnym tonie wypowiedział się inny bliski współpracownik Kukiza, Miłosz Lodowski, który oświadczył, że jeśli tak dalej pójdzie to również zrezygnuje. - Niewykluczone, że niedługo ja to wszystko rzucę. Bo nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za to, co dzieję się wokół Pawła. Boję się, że możemy stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa - powiedział Lodowski tygodnikowi Wprost. Ponadto w ostatnich dniach ze współpracy z Pawłem Kukizem, z podobnych powodów zrezygnował były kandydat na prezydenta z ramienia Ruchu Narodowego, Marian Kowalski. Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News