Dziadek kupił ponad 100-letnią komodę. Nagle usłyszał z niej dziwaczne dźwięki i dokonał odkrycia, przez które skoczyła mu adrenalina

Dziadek kupił ponad 100-letnią komodę. Nagle usłyszał z niej dziwaczne dźwięki i dokonał odkrycia, przez które skoczyła mu adrenalina Źródło: screen/youtube

Dziadek był wielkim fanem antyków. Gdy natrafił na starą, ponad 100-letnią komodę, wiedział, że musi ją mieć. Kiedy ładował ją do auta, usłyszał wydobywające się ze środka dziwne dźwięki.

67-letni dziadek, emerytowany żołnierz marynarki wojennej, po przejściu w stan spoczynku ze służby, zajął się zbieraniem antyków. Interesowało go to od zawsze, a teraz w końcu miał czas na realizowanie swojej pasji. Pewnego dnia udał się na wyprzedaż mebli z nieruchomości, której właściciel zmarł.

Dziadek natrafił na antyczną komodę. Kupił ją za okazyjną cenę

Jeden mebel zwrócił szczególną uwagę emerytowanego Emila Knodella. Jedna komoda musiała pochodzić przynajmniej z XVIII wieku - była w świetnym stanie i miała marmurowy blat, który idealnie pasował do jadalni 67-latka. Cena - 100 dolarów (ponad 300 złotych) była również zachęcająca. Przekonany, że ubił świetny interes, Emil kupił mebel i zabrał się ładowanie jej do swojego samochodu.

Gdy ładował komodę do auta razem ze sprzedawcą z agencji nieruchomości, obaj panowie usłyszeli dziwny grzechot, który dochodził z jednej z szuflad. Jak się później okazało - w XVIII-wiecznym meblu, tuż pod ostatnią szufladą, znajdował się schowek. W środku znaleźli coś, czego kompletnie się nie spodziewali.

Gdy dziadek odkrył co było w środku, skoczyła mu adrenalina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W skrytce były drogocenne przedmioty, które - jak sądzili - na pewno były sporo warte. Diamenty, biżuteria, stare monety i inne przedmioty, które mogły być warte niemałe pieniądze. 67-latek przyznał, że gdy to zobaczył, "skoczyła mu adrenalina". Z racji na to, że był emerytowanym żołnierzem, czuł, że musi spełnić swój obywatelski obowiązek i oddać kosztowności osobie, do której należą. Emilowi udało się nawiązać kontakt z poprzednim właścicielem mebla.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
2. Pilne ostrzeżenie Polsatu! Setki powalonych drzew to nie koniec, sytuacja jeszcze się pogorszy, będzie wiało 100km/h

- Kupiłem komodę. Nie zapłaciłem za wszystkie te rzeczy. Gdybym je zatrzymał, nigdy nie czułbym się z tym dobrze. Ciągle coś by mi ciążyło. Byłoby to uczucie, którego nie umiałbym znieść. [...] Jestem byłym żołnierzem marynarki i staram się postępować słusznie - skomentował sprawę dziadek.

Źródło: screen/YouTube

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Małgorzata Rozenek jest zrozpaczona. "Straciła nadzieję"
  5. Młoda kobieta dziś wygląda jak własna babcia. Jej najnowsze zdjęcie przeraża, wszystko przez jeden zły nawyk
  6. Kotlety mielone zrobione według tego przepisu zachwyciłyby nawet Magdę Gessler. Sekretem jest jedna przyprawa
  7. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto Advertisement

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News