Zaskakujące doniesienia z obozu władzy! Zbliżają się kolejne poważne dymisje w rządzie PiS. Kto straci swoje stanowisko, a kto zyska na politycznych przetasowaniach, za którymi stoi Mateusz Morawiecki?

Informację dotyczącą zbliżających się zmian w składzie administracji rządowej podał oficjalnie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Polityk pojawił się w Radiu Zet, gdzie bardzo zwięźle zakomunikował nadchodzące zmiany na stanowiskach wiceministrów.

Morawiecki stawia na dymisje?

– Na moją ocenę nie ma takich wiceministrów, którzy tylko są, aby być, tak nie jest. (…) Czasami można te zadania, dzisiaj realizowane przez więcej osób, skupiać w rękach mniejszych zespołów i mniejszej liczby również wiceministrów – stwierdził Sasin.

ZOBACZ TAKŻE: „Nie jest Pani wstyd?!”. Nauczyciel pisze do minister i dołącza ogłoszenie Biedronki

Jak mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Morawiecki dąży do minimalizacji składu osobowego rządu. Ma mu bowiem zależeć na skuteczności, a nie rozbudowaniu aparatu władzy. Nie ma wątpliwości, że wiąże się to z dymisjami na szeroką skalę.

– Celem pana premiera jest, żeby budować administrację nie zanadto rozbudowaną, tylko skuteczną, gdzie trzeba optymalizować pewne procesy, które w tej administracji się dzieją. (…) Zlecił również przegląd wiceministrów i będą pewnie też skutki tego przeglądu, na pewno będą – dodał także polityk, zapowiadając tym samym nadchodzące dymisje.

Zmiany w obozie władzy PiS

Czas pokaże, na jakie dokładnie cięcia zdecyduje się Mateusz Morawiecki. Nie ma bowiem podanych konkretnych nazwisk. Można jednak przypuszczać, że oberwą te ministerstwa, w których biurokracja jest rozrośnięta najbardziej. Pewne jedynie, że będzie to prawdziwa rzeź ministrów i wiceministrów!

ZOBACZ TAKŻE: Błaszczak ujawnił swoją prawdziwą misję w rządzie. Cały mit runął

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Morawiecki gasi pożar benzyną? Internauci wyśmiewają starania premiera [MEMY]


Internauci gorąco popierają Morawieckiego przeciw Izraelowi [MEMY]

Zobacz również