To fatalna wiadomość dla tej minister. Dopiero co miało miejsce zaprzysiężenie nowej rady ministrów a już niebawem, ponownie zmieni ona skład. Powodem są oskarżenia, jakie jedna z jej członkiń wytoczyła pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Komentatorzy polityczni nie mają złudzeń – to jej koniec.

Ta zniewaga bez wątpienia nie zostanie przeoczona przez prezesa PiS, dla którego katastrofa smoleńska jest najwrażliwszym politycznie tematem. Oskarżenia, jakie padły ze strony nowo zaprzysiężonej minister mogą oznaczać dla niej tylko jedno – dymisję.

ZOBACZ TAKŻE:  Dzieje się! Morawiecki powołał dzisiaj NOWEGO ministra

Jarosław Kaczyński odpowiedzialny za Smoleńsk

Na wylocie znaleźć się ma Jadwiga Emilewicz. Nowa minister przedsiębiorczości i technologii już teraz żałuje słów, które wypowiedziała w rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”. W wywiadzie, jakiego udzieliła gazecie zrzuciła na Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzialność za to, co wydarzyło się po katastrofie smoleńskiej.

Według Emilewicz prezes PiS postawił interes polityczny, ponad dobrem narodu. Po katastrofie, zamiast dbać o zjednoczenie Polaków i zająć się wyjaśnianiem jej okoliczności, wolał prowadzić wojnę z Donaldem Tuskiem.

– Zamiast zgody co do spraw zasadniczych – wyjaśnienia katastrofy, naprawy instytucji, ustalenia priorytetów w polityce zagranicznej – mamy jałowe spory i licytację na inwektywy – mówiła wówczas Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:  Nowy minister skrywa szokującą przeszłość. Wielu wolałoby go w więzieniu

Kosztowne porównanie

Nowa minister nie tylko oskarżyła Jarosława Kaczyńskiego o nie włożenie wystarczającej pracy w wyjaśnianie okoliczności katastrofy ale przy okazji, przyrównała go do jego największego wroga politycznego – Donalda Tuska.

Słowa Emilewicz bez wątpienia nie przejdą bez echa. Uderzyła ona w najczulszy punkt prezesa partii rządzącej. Jej dymisja jest kwestią czasu.

źródło: Rzeczpospolita

Szok! Po katastrofie Tupolewa to miasto CAŁKOWICIE opustoszało

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również