Agencja Reutera ujawnia, że Deutsche Bank sprzeda polskie aktywa. Wśród potencjalnych nabywców brakuje instytucji kontrolowanych przez rząd. Bank odmawia komentarza.

Powodem, dla którego Deutsche Bank ma wycofać się z Polski, jest strategia uwalniania kapitału i opuszczania tych segmentów rynku, które nie są kluczowe. Agencja podaje, że dojdzie do podziału polskich aktyw i sprzedaży m.in. pożyczek konsumenckich i firmowych oraz kredytów hipotecznych denominowanych w złotych. Bank zachowa więc kredyty frankowe.

Przyszły nabywca za Deutsche Bank Polska zapłaci ok. 400 mln euro. W przeliczeniu jest to kwota 1,7 mld złotych. Na liście potencjalnych kontrahentów znajdują się niemiecki Commerzbank (właściciel mBanku), hiszpański Santander (właściciel BZ WBK) oraz portugalski BCP (właściciel Millennium).

Deutsche Bank Polska znajdował się w połowie drugiej dziesiątki banków działających na polskim rynku pod względem liczby klientów. Agencja Reutera informację o potencjalnym opuszczaniu kraju przez bank podawała już w listopadzie. Wówczas jego centrala kategorycznie zaprzeczała. Teraz sprawę pozostawia bez komentarza.

źródło: bankier

...

Zobacz również