Były minister dyplomacji, Radosław Sikorski na jednym z portali społecznościowych wywołał po raz kolejny kontrowersje przez swój wpis. Tym razem posłużył się określeniem, które zostało odebrane jako obraza dla całego polskiego narodu. 

Przy okazji rocznicy pogromu w Jedwabnem, Kamil Durczok opublikował wpis na jednym z portali społecznościowych, w którym nazywa Polaków, którzy uczestniczyli w mordzie „skurwysynami”.

Twett Durczoka, który skomentował słowa minister edukacji w „Kropka nad i” gdzie stwierdziła, że Żydów w Jedwabnem zabijali „nie do końca Polacy”, podał dalej Radosław Sikorski i tym samym wywołał burzę w sieci. Część internautów  konserwatywnych mediów zarzuciła mu, że znieważył naród polski.

 –  Jedwabne to fakt historyczny, w którym doszło do wielu nieporozumień i bardzo tendencyjnych opinii. Dramatyczna sytuacja, która miała miejsce w Jedwabnem, jest kontrowersyjna. Wielu historyków, wybitnych profesorów, pokazuje zupełnie inny obraz.  Zostawmy to historykom i książkom historycznym – powiedziała minister edukacji w programie „Kropka nad i” dodając, że za pogrom w Jedwabnem i Kielcach odpowiadają nie Polacy a antysemici bez narodowości.

fot. twitter
fot. twitter

 – Były minister obrony narodowej i spraw zagranicznych Radosław Sikorski, po raz kolejny opublikował na Twitterze słowa, które wyraźnie godzą w dobre imię naszego narodu. Tym razem były polski dyplomata nie zawahał się nazwać, bądź co bądź, swoich rodaków – skurwysynami – pisze jeden z konserwatywnych portali.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, twitter , newsweb

...

Zobacz również