Tak sromotnej porażki w polskiej polityce nie było już dawno. Przekonał się o tym sam Zbigniew Ziobro, który stał się wielkim przegranym w starciu z Andrzejem Dudą. Polityk, który jeszcze kilka lat temu nosił miano „człowieka Ziobry”, rozłożył prokuratora generalnego na łopatki. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Duda całkowicie zatriumfował w tym badaniu opinii społecznej przeprowadzonym przez Ibris. Aż 46% Polaków twierdzi, że to Andrzej Duda, a nie Zbigniew Ziobro, ma rację w sprawie reformy sądów. Minister sprawiedliwości może liczyć jedynie na 10,8% głosów. To oznacza miażdżącą przewagę Andrzeja Dudy.

25% badanych nie było w stanie wskazać, który z polityków ma rację w sporze dotyczącym polskich sądów. Natomiast 18,9% badanych stwierdziło, że ani Duda, ani Ziobro nie mają racji. Do wyników odniósł się Borys Budka z PO, którego zdaniem wygrana Dudy to wciąż efekt fali entuzjazmu, jaką wywołały weta prezydenta.

– Można powiedzieć, że to efekt popularności prezydenta Dudy, któremu Polacy uwierzyli po lipcowych wetach. Niestety prezydent nie skorzystał z szansy i złożone przez niego projekty zmian również nie są zgodne z konstytucją, różną się tylko tym, że zamiast ministra Ziobry większe kompetencje ma mieć według nich prezydent – ocenił sondaż Budka.

źródło: wp.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

Zobacz również