Po minionym szczycie NATO w Brukseli na prezydenta Andrzeja Dudę wylała się fala krytyki za sprawą jego niecodziennego zachowania. Prezydent RP odpowiedział na nią jednym, prostym memem.

Oburzenie wśród szeregu internautów wzbudziła fotografia polskiego prezydenta, na której stojąc za Angelą Merkel oraz Emmanuelem Macronem uśmiechnięty pokazał dwa kciuki uniesione ku górze. Wiele osób po obejrzeniu zdjęcia pochwaliło Prezydenta RP za dystans, jednak równie wiele skrytykowało go uważając jego zachowanie za niepoważne i nieodpowiednie do zaistniałej sytuacji.

Zaraz po wydarzeniu ukazała się masa przeróbek fotografii mających na celu ośmieszenia polskiego prezydenta. Wygląda jednak na to, że sam zainteresowany nie przejął się falą hejtu, która na niego spłynęła, a swoich krytyków postanowił pokonać ich własną bronią.

Prezydent RP ,,podał dalej” mema na Twitterze, na którym widnieją inni przedstawiciele państw wykonujący podobny gest, do tego który Andrzej Duda zaprezentował na szczycie NATO. Widać na nim np. Angelę Merkel, Emmanuela Macrona, czy Donalda Trumpa pokazujący kciuk wyciągnięty ku górze.

Po opublikowaniu mema zwolennicy Prezydenta RP ponownie pochwalili go za dystans do siebie i za spryt z jakim wybrnął z całej sytuacji. Ich zdaniem po mistrzowsku wręcz przechytrzył dręczących go hejterów.

...

Zobacz również

https://twitter.com/AndrzejDuda