Duda zadecydował! Znamy datę referendum konstytucyjnego

Duda zadecydował! Znamy datę referendum konstytucyjnego

Sprawa referendum konstytucyjnego od dawna jest na ustach wszystkich Polaków. Od tego rozpoczął się rozłam w partii rządzącej. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział kiedy odbędzie się referendum.

Prezydent od dawna apeluje by Polacy pojawili się na referendum. Jest to sprawa niecierpiąca zwłoki. Obywatele muszą zawalczyć o swój głos, który powinien być respektowany przez polityków. Duda ogłosił, że termin referendum ma przypaść na 10 i 11 listopada 2018 roku. Prezydent podkreślił, że złoży wniosek do Senatu by odbyło się w podanym terminie.

Andrzej Duda zapowiada referendum

- W czasie kampanii wyborczej w 2015 roku wielokrotnie mówiłem, że Polacy powinni decydować o swoich sprawach. Chcę się do tej społecznej mądrości odwołać. Dlatego będę chciał, żeby zostało przeprowadzone referendum konsultacyjne w sprawie przyszłej konstytucji. Niech ten rok będzie także dla nas i dla następnego pokolenia, rokiem konsutucyjnego przełomu. Niech żyje Polska - powiedział prezydent. Kancelaria Prezydenta wrzuciła Twitta, który wyjaśnia całą sytuację - Prezydent @AndrzejDuda: Złożę w Senacie stosowny wniosek, aby referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada tego roku.#3Maja #WspólnieOKonstytucji - podkreśla na portalu społecznościowym. Prezydent zwrócił się bezpośrednio do narodu - Apeluję o obecność na tym referendum, żebyście powiedzieli, jakiej Polski chcecie. Żebyście mogli przekazać swoim dzieciom, wnukom i prawnukom: "to także ja swoją opinią, swoim zdaniem kształtowałem ojczyznę, w której żyjemy". (...) Niech ten rok – rok 100-lecia odzyskania niepodległości – będzie rokiem konstytucyjnego przełomu – oznajmił Andrzej Duda. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda w potrzasku. Otrzymała list
  2. Co za żenada! Gwiazda „Dzień dobry TVN” pomyliła flagę Polski
  3. Szef Apple’a złożył Polakom obietnicę. Niespodziewana deklaracja
Następny artykuł